oare sunt insarcinata?

02-02-2009
bibyshol
Nu este medic/terapeut
bibyshol
am fost la menstruatie in data de 2, am avut contact sexual in data de 25, ce risc exte sa fiu insarcinata? M-am folosit de metoda calendarului...vreau sa stiu
3 comentarii
0
02-02-2009, ora 19:39
Cristin4
Nu este medic/terapeut
Cristin4
Mie mi-a intarziat luna asta 4 zile. Eu nu sunt foarte convinsa de metoda calendarului deoarece nu la fiecare persoana se calculeaza la fel.
A ejaculat inauntru ?
Chiar daca da sau nu, exista sanse sa ramai deoarece :
- Chiar daca nu ejaculeaza inauntru, se parcursul actului sexual, organul baiatului, ejaculeaza ( in cantitati mici ) spermatozoizi, este de ajuns ca un singur spermatozoid din milioane sa ajunga acolo unde trebuie si ai ramas, sau, poti avea norocul sa nu se fi intamplat asta.
-Chiar daca a ejaculat exista si nu prea sa fi ramas, cum ti-am spus si mai sus.
Poti face un test peste 8-12 zile sa fii sigura de rezultatul acestuia.
Numai bine.
0
02-02-2009, ora 19:42
C.Raluca
Nu este medic/terapeut
C.Raluca
Bibushol asteapta si vezi daca'ti inatzie mai mult de 14 zile fa'ti un test de sarcina si vezi ce este, apoi mergi la un ginecolog.Dupa metoda calendarului atunci ai fi fost pe la jumatatea ciclului, deci n'ar trebuii sa ai probleme de genul unui riscde a fi insarcinata. dar mai bine iti faci un test de sarcina si te linistesti.
0
04-02-2009, ora 19:28
bibyshol
Nu este medic/terapeut
bibyshol
mi-am facut un test, si a iesit negativ, dar l-am facut la 10 zile dupa ce am avut contact sexual...nu stiu ce sa cred
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •