oare sunt insarcinata?

28-02-2009
melendy
Nu este medic/terapeut
melendy
buna!!!sunt ff ingrijorata din cauza faptului k imi intarzie CM.mi s-a mai intamplat sa imi intarzie, dar acum sunt mult mai ingrijorata deoarece am avut un contact sexual neprotejat.cu toate ca partenerul meu a ejaculat afara.nu folosesc nici o metoda de contraceptie.precizez k am un CM neregulat.oare sa fiu insarcinata???orice amanunt mi-ar fi de folos...plzzzz help!!!!!multumesc anticipat.:):)(^_^).(*_*)
17 comentarii
0
28-02-2009, ora 03:09
andrada 90
Nu este medic/terapeut
andrada 90
Chiar daca partenerul tau nu a ejaculat in vaginul tau exista posibilitatea ca tu sa fi insarcinata!
In ce perioada a ciclui menstrual ai avut acest contact sexual?
Exista anumite zile in care fertilitatea este de 100% iar altele in care ea nici nu exista!
Deci e imp sa spui cand anume ai avut contactul!Si anume la cate zile dupa menstruatie(si cand ti-a venit menstruatia)!?
0
04-03-2009, ora 14:34
nickgy
Nu este medic/terapeut
nickgy
buna ziua!sunt in aceiasi dilema ca si melendy doar k am CM regulat si am folosit o perioada de 3 luni contraceptie si m-am oprit tocmai cand mi s-a modificat menstruatia luna lui ianuarie a venit cu o intarziere de 2 zile, luna aceasta(februarie)nu am mai continuat contracepia si am avut un contact neprotejat, cu ejaculare extrena.CM in ian mi a venit pe 29 si s-a terminat pe 1 feb, iar pe 15 feb am avut contactul, pe 2 martie am facut un test de sarcina pt aksa si a iesit negativ dar tot imi intarzie CM.
Ce poate fi?Va rog sa imi explicati si mie.Sunt sau nu insarcinata?Ce sanse am ca sa nu fiu?
VA MULTUMESC ANTICIPAT!
0
04-03-2009, ora 14:43
andrada 90
Nu este medic/terapeut
andrada 90
In conditiile in care ai avut menstruatie incepand cu data de 29 ianuarie, perioada de ovulatie(perioada fertila)se incadreaza in zilele 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16(in mod normal).Asadar, da e posibil sa fi ramas insarcinata!Repta testul(pe cel precednet l-ai efectuat asa cum e optim:dimineata cu prima urina, fara a consuma vreun lichid inainte?)
Numai bine!
0
04-03-2009, ora 14:49
melendy
Nu este medic/terapeut
melendy
.pfiuuuuu am scapat gata...mi-a vn menstruatia.ms oriqm ne sfaturi andrada90.m-am invatat minte...nu k ar fi prima oara da asa stm noi femeile.motoda de contraceptie ink nu pot folosi dkt "colacul salvator":))pt astept sa ajung in Romania sa pot merge la medicul meu sa imi prescrie o metoda de contraceptie potrivita mie.asa k numai bine la toata lumea.!!!!!
0
04-03-2009, ora 14:54
andrada 90
Nu este medic/terapeut
andrada 90
Oooh da!Asa e..ne cam ia valul!...:-)
Doar sa sti ca exista posibilitatea ca menstruaitia sa vina si peste sarcin!Nu vreau sa te ingrijorez..insa..:-(
cel mai bine zic eu e cu anticonceptionale si gata:-)s-a rez.:-)
O zi frumoasa!
0
04-03-2009, ora 14:55
melendy
Nu este medic/terapeut
melendy
NICKGY ia totul cu kalm.k daca te ingrijorezi nu faci nimik.io yty zic sa mai repeti ink o data testu si mai vb dupa.iti spun toate astea deoarece se pare ca datele tale coincid cu ale mele.adik, k amandoua am faqt acelasi "chestie"pe 15 febr.:)).deci nu iti face griji ink o data iti spun ia totu ku kalm, , , , , in rest ce sa zic asteptam vesti de la tine.!!!!numai bine...!!!
0
04-03-2009, ora 15:00
nickgy
Nu este medic/terapeut
nickgy
as vrea eu sa fie bn, am o colega ia venit peste sarcina 2 zile si a facut testul p 2 martie k si mn doar k p l 2-3 dupa masa si din prima ia aratat k e insarcinata, d asta st in dubi m fac unul maine dim sper s fie bn.bravo tie si ai grija d tn ca cu sarcina asta nu este prea d gluma knd nu te sustine nimeni.poop ms
0
04-03-2009, ora 15:01
melendy
Nu este medic/terapeut
melendy
hmmm da styu k menstruatya poate aparea si in timpul unei eventuale sarcini...dar nu cred k tine 7 zile cum tine in mod normal..no?iar io nu am niki un fel de simptom...nu obs niki o schimbare la corpul meu si chestii de astea specifice unei sarcini...deci nu imi fac griji.menstruatya mi-a intarziat din cauza unei dereglari hormonale.si din cauza unei banale cure de slabire.:))deci poate data viitoare va invit la botez, , , , jejejejeje:))v-am poopat fetelor.
0
04-03-2009, ora 15:03
nickgy
Nu este medic/terapeut
nickgy
ce glumeata esti ai grija si menstruatia este normala 4 zile nu 7
poop
0
04-03-2009, ora 15:04
anna27
Nu este medic/terapeut
anna27
va rog sa ma ajutati !!!!!!sunt disperata...nu mai pot.imi doaresc un copil f mult si incerc de mai multe luni sa il fac insa pana acum nik nu a mers.acum am o intarziere de 10 zile a ciclului ( uneori, nu f des imi mai intarzia dar nu asa de mult), am luat un test de sarcina si l-am facut pe la pranz.scria pe el ca e pt orice moment al zilei.e negativ.!!!!sunt fff dezamagita.nu mai pot:( va rog.dc stie cineva.ce credeti ca ar putea fi?multumesc mult!
0
04-03-2009, ora 15:09
andrada 90
Nu este medic/terapeut
andrada 90
acm depinde.atat 4 cat si 7 zile pot fi considerate ca fiind normale...depinde de organismul fiecaruia!
Ps:schimbariile in corpul mamei nu apar dupa doar cateva sapt:-P...
Numai bine tuturor!!!!!!

Ps:Iar pt Anna27...scrie aceasta intrebare la sectiunea "sterilitate-infertilitate"...e mai probabil ca cineva de acolo sa sti sa-ti rasp cu precizie..poate chiar un medic;-)
0
04-03-2009, ora 15:10
melendy
Nu este medic/terapeut
melendy
ehhhh NICKGY si ce mai konteaza.un copil e o binecuvantare.io kiar de eram insarcinata imi era tot una...nu imi era frik de sarcina ci de faptul k nu stiam ce sa ii fac la"ghemotocul ala mic":)).da fine gluma-i gluma.!!!!asta-i viata unele nu isi doresc.altele vor dar nu reusesc.
0
04-03-2009, ora 15:14
anna27
Nu este medic/terapeut
anna27
multumesc andrada.
0
04-03-2009, ora 15:28
andrada 90
Nu este medic/terapeut
andrada 90
pt nimic Anna.
Da...e o binecuvantare un copil intr-adevar!Insa nu atunci cand viitorul sau e unul sumbru..nu atunci cand nu il ai pe tata alaturi, atunci cand iti pui problema hranirii sale...e greu azi cu un copil!Si daca nu esti in stare sa-i asiguri tot ceea ce e mai bun(din toate pct-ele de vedere, nu doar financiar).:-(
0
02-07-2009, ora 22:57
Iri6ka
Nu este medic/terapeut
Iri6ka
buna, va rog sa ma ajutati.Am avut citeva relatii sexuale protejate citeva saptamini in urma dar imi intirzie ciclul, cu o saptamina in urma ne-am jucat putin, a intrat in mine de vreo citeva ori neprotejat fara ca sa dee drumul, totusi nu mia venit ciclul de 10 zile si imi fac griji.Dar daca nu ai nici un semn al sarcinii totusi poti sa fii insarcinata, va rog mult ajutatima ca sa ma linistesc.
0
20-10-2009, ora 13:17
anamaria2009
Nu este medic/terapeut
anamaria2009
buna am facut sex cu prietenul meu neprotejat acum 3 sptamani...ieri trebuia sa imi vina ciclu si nu mia venit maim facut pana acum vreo 5 teste si toate sunt negative...miam facut si azi unu si la fele negati.oare sunt insarcinata???????????????va rog raspundetimi ca sunt disperata.multumesc
0
09-12-2010, ora 13:31
Utilizator_54569
Nu este medic/terapeut
Utilizator_54569
buna ziua, am si eu o problema foarte mare, pe data de 19-20 noiembrie am fost plecata cu o prietena la un prieten comun la tara, acolo sambata noaptea am inceput sa bem, am baut o bautura foarte tare care ne-a luat imediat de cap, in urmatoarea zii mi-a fost foarte rau si tot ceea ce imi aminteam vag era k eu m-as fi sarutat cu acel baiat si ca el m-ar fii pipait, etc.mie imi este foarte frica ca el sa nu fii profitat de starea mea si sa fii facut si altceva cu el, (eu sunt virgina), pe data de 27 mi-a venit ciclul care a tinut normal, dar acum de vreo 2 zile imi este rau, mi-e greata cand vad mancarea, si ma doare si capul foarte tare si sunt cam ametita din cand in cand.intrebarea mea este :este posibil sa fiu insarcinata??? ce sa fac ?sa incerc un test de sarcina?? Eu nu sunt pregatita pentru un copil, va rog ajutatima, cu un raspuns nu am mai indraznit sa vorbesc cu nimeni despre ceea ce s-a intamplat in acea seara...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce ai menstruații neregulate și ce poți face
  • Caracteristici ale ciclului menstrual ce ridică semne de întrebare
  • Am rămas însarcinată, deși m-am protejat - unde am greșit (greșeli frecvente ale contracepției)
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  • Ciclul de două ori pe lună
  • Câte zile poate să întârzie ciclul (fără a fi o problemă)
  •