oare sunt insarcinata?

06-07-2009
spin
Nu este medic/terapeut
spin
Acum cateva zile eram cu prietenul, insa nu am facut sex. El doar mi-a introdus degetul in vagin, insa nu stiu sigur daca avea pe el lichid seminal. Este posibil sa raman insarcinata daca avea lichid seminal pe el? Trebuie sa mentionez ca nu mi-a introdus degetul mai mult de 2 cm...
5 comentarii
0
06-07-2009, ora 20:30
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Probabilitatea unei sarcini este atat de mica, incat puteti considera ca este exclusa.
0
07-07-2009, ora 10:30
adina.
Nu este medic/terapeut
adina.
si eu am cam aceiasi problema care ma framanta de ceva timp, doar ca la mine l-a introdus ceva mai mult.mie nici nu mi-a venit ciclul, desi il am neregulat.am facut un test de sarcina si nu a iesit nici cum, nici pozitiv, nici negativ.as fi putut sa raman insarcinata?
0
08-07-2009, ora 14:37
spin
Nu este medic/terapeut
spin
Eu m-am linistit...mi-a venit ieri menstruatia...testul de sarcina nu a aratat niciun rezultat, probabil din cauza ca nu ai respectat instructiunile sau trebuie sa mai astepti putin pana sa ti-l faci...nu stiu ce sa zic...
0
09-07-2009, ora 08:22
adina.
Nu este medic/terapeut
adina.
azi am mai facut un test de sarcina si a iesit negativ.m-am mai linistit doar ca inca tot nu mi-a venit menstruatia
0
09-07-2009, ora 15:59
spin
Nu este medic/terapeut
spin
ma bucur pentru tine. stai linistita, probabil ai racit si de aia iti intarzie putin. o sa fie bine..:)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •