Oare sunt insarcinata?

17-03-2007
andr
Nu este medic/terapeut
andr
Am auzit ca postinor2 se poate lua numai de 2 ori pe an...este adevarat??? eu... cred ca am facut o greseala foarte mare.deoarece...am luat postinor2 intr-un an de 10 ori:((:(si nu stiu ce se va intampla.va rog sa imi raspundeti si sa ma ajutati.:(.si ar mai fi o problema.ce se intampla daca am avut un contact sexual neprotejat si dupa am luat postinor2 si dupa 4-5 zile.iar am avut un contact si iar am luat alt comprimat postinor2?:(va rog sa imi raspundeti cat mai repede:(este nevoie de un test de sarcina?
2 comentarii
0
18-03-2007, ora 00:00
ramona mony
Nu este medic/terapeut
ramona mony
deci eu cred ca ar trebui sa te informezi mai bine.retine:POSTINOR 2 ESTE O METODA CONTACEPTIVA DE URGENTA, NU O POTI FOLOSI LA NESFARSIT, PT ASTA SUNT ANTICONCEPTIONALELE.altfel toate ar lua postinor dup[a un act sexual.nu este recomandat sa iei atat de multe, cred k nu esti konstienta de riscurile pe care le poate avea asupra organismului tau...incearca sa folosesti prezervativul sau pilulele anticonceptiuonale
0
26-03-2007, ora 00:00
astryana
Nu este medic/terapeut
astryana
ramona a spus bine. Iti poti deregla sistemul hormonal groaznic. In primul rand, nu mai ai un ciclu regulat (corect?), iti poate intarzia extrem de mult, uneori poate dura 1 zi, alteori o saptamana. Pot sa apara sangerari, dureri, ameteli, greata. Deci, nu e bine. Nu il mai folosi!!!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •