oare sunt insarcinata?

20-07-2010
pitica1
Nu este medic/terapeut
pitica1
buna...am o problema.
niciodata nu am avut o menstruatie regulata...
acum 3 saptamani am fc sex neprotejat nu a ejaculat in mn nici makr langa mn.nici makr o picatura de sperma.
dar nu mia venit ciclu ultima ora a fost p 30 mai.mie km frica nu am alte simptome.nush c sa mai cred...nu mias dori un copil.ast un rasp.pls
4 comentarii
0
22-07-2010, ora 13:54
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Este timpul sa faceti un test de sarcina si va lamuriti daca sunteti insarcinata sau nu.
0
22-07-2010, ora 15:10
viyviana
Nu este medic/terapeut
viyviana
buna:) Sunt noua pe acest forum...acum 2saptamani am intretinut relatii sexuale cu iubitul meu dar fara a ne proteja iar el a ejaculat in mine.la aproximativ 20ore am folosit rigevidon 21+7 si folosesc si in momentul de fata.zilele astea trebuia sa imi apara menstruatia dar nimic...este posibil ca de la aceste pilule?este posibil ca menstruati sa apara doar atunci cand voi incepe sa le folosesc pe cele maro sau este posibil sa fiu insarcinata? dar faptul ca eu folosesc aceste pilule imediat dupa acel act sexual are vreun efect...vreau sa zic daca ele impiedica ecel embrion sa se formeze sau il distrug? ajutati-ma va rog mult de tot...sunt atat de speriata!!va multumesc
0
22-07-2010, ora 15:12
viyviana
Nu este medic/terapeut
viyviana
va rog, dl doctor...ajutati-ma si pe mn cu ceva, un mic sfat sau comentariu! sunt atat de confuza si de speriata:((
0
23-07-2010, ora 11:59
pitica1
Nu este medic/terapeut
pitica1
am facut testul de sarcina si a iesit negativ.dar menstruatia tot nu a venit din c cauza.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce ai menstruații neregulate și ce poți face
  • Caracteristici ale ciclului menstrual ce ridică semne de întrebare
  • Am rămas însarcinată, deși m-am protejat - unde am greșit (greșeli frecvente ale contracepției)
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  • Ciclul de două ori pe lună
  •