obez gr 2

08-05-2008
nicaaura
Nu este medic/terapeut
nicaaura
de cand ma stiu am fost grasa dar odata cu plecarea din tara am ajuns de la 75 la 100 kg in doar 6 luni.ce sa fac?am nevoie de ajutor medical
1 comentarii
0
26-05-2008, ora 00:00
dutu_cornelia
Nu este medic/terapeut
dutu_cornelia
Buna! eu am slabit in 4saptamani 11 kg. Am avut 101 si acum am 90. M-am internat sa imi fac toate analizele pentru ca doream sa imi bag inel gastric. O prietena care face China mi-a oferit niste pastile, ea le mai incercase si mi-a zis ca sunt foarte bune. Va zic cu mana pe inima ca am incercat toate pastilele posibile(xentical, regenon, viaredin, La 121 etc).Am zis sa mai dau o sansa si am luat si astea. Se ia una dimineata pe stomacul gol si atat. O sa bagati de seama ca incepeti sa urinati foarte des, dupa usor usor vi se taie pofta de mancare pana la faza in care uitati sa mancati toata ziua. Toate pastilele imi creau o stare de nervozitate, imi apareau mici bubite pe spate sau mai rau ma duceam la toaleta foarte des dar pentru ca ma deranjau la stomac cea ce este foarte rau, deoarece exista mari sanse sa dai in hemoroizi. Aceste pastile nu mi-au creat nici o stare, nu mi-au facut nimic rau. -*


(*modificat de administrator)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Studiu: cea mai bună opțiune privind chirurgia obezității
  • Rețelele sociale ar putea ajuta în procesul de slăbire
  • Obezitatea asociată cu sărăcia este mai prevalentă la femei
  • Care sunt cele mai indicate exerciții pentru adolescenții obezi?
  • Obezitatea în sarcină
  • Dispozitivul „Full Sense”, o alternativă la intervenţiile chirurgicale pentru obezitate
  • 10 activități simple care te ajută să arzi 150 de calorii
  •