obezitate - pastila de slabit?

01-06-2007
scarlet
Nu este medic/terapeut
scarlet
Am 43 de ani am facut un infarct miocardic acut, am 1, 68 si 96 de kg si tare mult as vrea sa slabesc dar nu reusesc desi am eliminat painea, pastele fainoase, grasimile.Orice pun in gura ma baloneaza.Am si hepatita cronica, depresie recurenta dislipidemie mixta. Am renuntat la fumat si tot timpul simt nevoia sa iau ceva in gura[nu mai fumez din luna februarie.As putea sa folosesc pastile pt slabit?
12 comentarii
0
02-06-2007, ora 00:00
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Depinde de pastile. in nici un caz nu folosiţi Regenon.
0
03-06-2007, ora 00:00
Greece woman
Nu este medic/terapeut
Greece woman
Puteti sa incercati produsele de la un Plafar, doamnele de acolo sunt dragute si va poate sugera ce produse sunt mai bune!Odata ce aveti si bolile acestea e mai sigur sa incercati produse naturiste!Sanatate multa!
0
07-06-2007, ora 00:00
di
Nu este medic/terapeut
di
avand in vedere patologia cu care va confruntati chiar este obligatoriu sa slabiti si aveti destule kg de dat jos !
0
12-06-2007, ora 00:00
scarlet
Nu este medic/terapeut
scarlet
Buna ziua.Sunt tocmai din zalau si nu cred sa ajung pe la bucuresti Am facut o serie de analize dar nu stiu cat am colesterolul.Am luat ceai de slabit si parcas ma simt mai usoara dar asta nu-i destul.Ironia e ca am fost sportiva si stiu ce inseamna diete, sa nu cumva sa ma ingras pt ca eram predispusa si atunci
0
12-06-2007, ora 00:00
scarlet
Nu este medic/terapeut
scarlet
bioenergia te poate ajuta in asemenea cazuri?
0
07-07-2007, ora 00:00
di
Nu este medic/terapeut
di
sa stiti ca orice dieta daca nu este sincrona si cu schimbarea obiceiurilor alimentare si daca nu este urmata de o perioada de mentinere cel putin egala cu cea de slabire va avea acelasi rezultat -ingrasarea !
0
08-07-2007, ora 00:00
scarlet
Nu este medic/terapeut
scarlet
va spun analizele din 26 martie hemoglobina=13, 9g/dl, hematocrit42%,
leucocite9400/mm3,
trombocite254000/mm3,
glicemie124mg/dl,
ASAT198U/I, CPK40U/I,
Na140mEq/i, K4, 5mEq/i,
Uree44mg/dl,
Creatinina1mg/dl,
INR1, 53, TQ17, 8, uree44mg/dl,
LDH567, Troponina I5, 2ng/ml
0
09-07-2007, ora 00:00
di
Nu este medic/terapeut
di
am vazut rezultatele analizelor dvs si trebuie reglate cateva dintre ele si anume :glicemia, ASAT, LDH.In acest context dieta dvs trebuie sa cuprinda si program pentru functia hepatica si pentru aparatul cardio-vascular.
0
18-12-2007, ora 00:00
stefanya
Nu este medic/terapeut
stefanya
buna am 81kg cum as putea sa slabesc sa ajung la 70 va multumesc anticipat
0
26-12-2007, ora 00:00
di
Nu este medic/terapeut
di
Eu iti recomand sa-ti faci mai intai niste analize (hemoleucograma, glicemie, uree, creatinina, transaminaze, calcemie, colesterol, trigliceride, sumar de urina) si apoi cu rezultatele acestora si cu alte date despre tine pe care ti le voi cere iti pot face o propunere de program de slabire.
0
26-11-2010, ora 01:33
Ileana Dinu
Nu este medic/terapeut
Ileana Dinu
Buna seara! Eu provin dintro tara unde nu prea sunt oameni obezi, insa bunicii mei au mai multe probleme cu sanatatea, inclusiv obezitate. Sunt studenta dar momentan practic si niste cursuri de nutritionist. Nu sunt adeptul la pastilele de slabit sau chirurgie. Intamplator am fost la un eveniment unde mi s-a prezentat un produs natural, inlocuitor de 2 din 3 mese pe zii, mirosea foarte frumos si arata foarte bine, am zis sa imi cumpar si eu o cutie sa incerc.Vroiam sa slabesc 4-5kg. Am slabit 3kg intr-o saptamana si jumatate, si fara sa ma infometez fiidnca produs acesta il beam si ma saturam, nu mai simteam nevoia sa mananc(tinand cont ca nu avea ce rau sa imi faca fiind natural).Sunt foarte multumita si i-am trimis buniciilor mei.Ei abia sunt in a-3-a zii de tratament, inca nu mi-au zis de nici un rezultat, dar se pare ca se simt mult mai bine si mult mai energici. Am fost astazi la al-2-lea prezentare al lor si am vazut foarte multe persoane in varsta, obezi care au slabit foarte mult de la produs acesta.Nu multe persoane stiu de ele fiindca nu se gasesc in farmacii sau la plafar.
0
26-11-2010, ora 01:38
Ileana Dinu
Nu este medic/terapeut
Ileana Dinu
Acolo unde am fost este si un nutritionist foarte bun, care m-a ajutat cu aceste produse.Nu costa nimic la el fiindca el incearca sa promoveze produsele lor, dar...spre deosebire de porcariile de pe piata(medicamentele de slabit sau ceaiuri), chiar m-ia dat un rezultat satisfacator si recomand tuturor! Daca vreti sa ajungeti la el, sa imi scrieti pe forum.O seara placuta!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.