obiecte inghitite

09-08-2011
adrianapopady
Nu este medic/terapeut
adrianapopady
Am inghitit acum 12 zile lucrarea dentara formata din 3 masele(in exterior din plastic iar iteriorul era metalic), am facut o radiografiei dupa 5 zile de la inghitire si era in cecum (baza intestinului gros). D-na dr. mi-a zis ca o s-o elimin in 2 zile dar deja au trecut inca 7 zile si nu am elminat-o. Oare ar trebui sa mai astept ? Stie cineva sa-mi spuna ceva despre o situatie asemanatoare?
Va multumesc
2 comentarii
0
09-08-2011, ora 14:51
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
in perioada asta, mancati cat mai multa mamaliga...oricum, pana la urma o s-o eliminati-asa cum zicea d-na DR.
0
11-05-2013, ora 10:56
ckriss
Nu este medic/terapeut
ckriss
Buna Adriana, as dori sa stiu dupa cate zile ai reusit sa elimini lucrarea? Am inghitit si eu din greseala o lucrare, la fel...de 3 dinti in urma cu 3 zile si tot astept sa o elimin :) Nu am niciun simptom, doar frica, stresul si dotrinta de a elimina odata obiectul strain. Ai avut probleme? S-a oprit cumva in tranzit? Multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Aplicația Activ (by ROmedic)
Vrei să fii sănătos? Vrei să slăbești? Vrei sa fii în formă și să arăți bine? Vrei să te simți bine în corpul tău? Atunci trebuie să faci eforturi. Aplicația web "Activ" te ajută să fii consecvent în lupta pentru sănătatea ta.

Accesează gratuit Aplicația
Acest site foloseste cookies. Continuand navigarea va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor. Detalii OK