Oboseala, carcei etc

08-02-2010
karmeen
Nu este medic/terapeut
karmeen
Iau calciu si vitamine.. nu am o alimentatie sanatoasa recunosc.
Problema mea este ca sunt constant obosita chiar daca dorm chiar daca nu dorm ajungand sa nu mai pot face nimic din pct de vedere fizic, devin extenuata. Daca ma pun in pat nu adorm decat ft ft greu. Mi se pun carcei la picioare imediat cum am incordat piciorul sau doar l-am miscat spre interior, se pun si la gamba si la chiar la spate..
Daca nu ma asez in pat si nu stau putin incepe sa ma intepe inima.
Problema cea mai mare este ca nu pot sa am un program normal si mai ales sa fac ceea ce-mi propun..
Ce ar putea fi? multumesc anticipat
2 comentarii
0
09-02-2010, ora 10:58
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Dupa simptome ai o dereglare masiva a calciului la nivel de celula, si implicit si a magneziului, dereglari care sunt agravate si mai mult de calciul anorganic si vitaminele pe care le iei.
Nu este lipsa de calciu in alimentatie ci numai o dereglare a lui in celule, deci nu mai poate fi asimilat oricat ai introduce in organism.
Nici la masina daca este infundata pompa de benzina nu se poate face nimic daca umpli rezervorul.
Calciul alopat este daunator in acest caz.
Singura solutie eficienta este oprirea la ceea ce iei si folosirea de calciu si magneziu homeopat in anumite dilutii.
Consulta un medic homeopat cu experienta sau intreaba pe cineva care se pricepe.
0
15-02-2010, ora 18:32
Leustean Maria
Nu este medic/terapeut
Leustean Maria
Se gasesc acestea in toate plafarele?Mie cu artrostop mi se refaceau miraculos de repede si bine articulatiile
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.