oboseala continua

11-12-2016
danieltnokia2000
Nu este medic/terapeut
danieltnokia2000
buna ziua. de vreo 2 ani sau mai mult am o oboseala continua. se manifeta tot timpul. este cateodata mai accentuata, alteori mai putin. am vb cu medicul de familie si am facut tot felul de analize si toate au iesit ok. am facut si un ecolgraf abdominal. la fel ok. mentionez ca in ultima perioda au inceput sa imi iasa si furunculi. am avut vreo 2 mai mari iar restul apar si dupa 2 zile dispar. as merge sa mai investighez ceva dar nu stiu unde. docotorul meu de familie este cam pe langa se pare. daca mai doriti detalii care poate nu le-am precizat pot sa le scriu;
8 comentarii
0
11-12-2016, ora 21:44
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Poate fi ceva pe fond psihic. Mergi sa te vada un psihiatru.
0
12-12-2016, ora 09:49
Dr. Clinica Marie Stopes
Medicina generala, Bucuresti
Dr. Clinica Marie Stopes
Nu precizati ce virsta aveti. Este posibil pe o lipsa de electroliti sau o usoara anemie sa dea astfel de simptome nespecifice. Uneori si un stress continu sau o scadere de imunitate.
0
13-12-2016, ora 18:52
danieltnokia2000
Nu este medic/terapeut
danieltnokia2000
33 ani. din analize nu pare a fi anemie.
0
20-12-2016, ora 18:00
Dr. Petre Muresan
Medicina de familie, Cluj-Napoca
Dr. Petre Muresan
In completarea celor spuse, cred ca ar fi util si un consult la un medic infectionist.
dr Petre Muresan
1
31-07-2017, ora 05:39
Romeo49
Nu este medic/terapeut
Romeo49
Buna ziua, de 1 an si ceva, am o stare de oboseala permanenta, am dormit si 16 ore, si tot obosit ma simt, mentionez, ca nu lucrez in conditii de stres, fac sport, beau numai o ceasca de cafea pe zi, nu consum alcol, varsta 49.Starea de oboseala devine permanenta incepand de la 2 ore dupa ce ma trezesc.Muncesc 8 ore pe zi, cand vin de la servici, ma culc pana a doua zi de dimineata, si tot asa, dorm de 1an si ceva cite 12, 13 ore pe noapte.Mentionez ca am analizele la sange facute, cu un rezultat citit de medic, si sunt cat se poate de normale.Ce poate fi?As fi foarte bucuros daca primesc un raspuns
0
31-07-2017, ora 22:35
Dr. Petre Muresan
Medicina de familie, Cluj-Napoca
Dr. Petre Muresan
Cred ca este un sindrom de oboseala cronica. Acesta trebuie neaparat tratat.
dr Petre Muresan
0
01-08-2017, ora 04:21
Romeo49
Nu este medic/terapeut
Romeo49
Va multumesc, domnule doctor
0
01-08-2017, ora 20:47
Dr. Petre Muresan
Medicina de familie, Cluj-Napoca
Dr. Petre Muresan
Cu multa placere.
sa aveti grija de dumneavoastra.
dr Petre Muresan
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Obosit tot timpul - cauze medicale frecvente
  • Oboseala cronică, semnul unei probleme de sănătate
  • Legătura dintre hipotensiune și oboseala cronică
  • Aproape jumătate dintre pacienții cu COVID-19 îndeplinesc criteriile de diagnostic pentru sindromul de oboseală cronică
  • Femeile sunt mai grav afectate de sindromul de oboseală cronică - studiul DecodeME
  •