Oboseala excesiva, epuizarea, ameteli, tiuit in ureche ( acufene ) !?!? de 5 ani

12-11-2015
Razvanvan
Nu este medic/terapeut
Razvanvan
Buna ziua, am sa ma prezint si sa va explic pe scurt simptomele mele pentru ca nici un medic pana in prezent nu mi-a depus nici un diagnostic precis! Daca ati trecut prin asa ceva sau aveti niste sfaturi, imi sunt de folos :) pentru ca sunt cam dezamagit! V-a multumesc!


Am 26 de ani, cam de 5 ani traiesc cu niste simptome care evolueaza dar in principiu si ce ma deranjeaza cel mai tare este starea de epuizare, oboseala permanenta, o stare de ebrietate ca un fel de ameteli, acufene in urechea stanga! Dar si o mica "jena" sau 'durere' in partea stanga la nivelul colonului! Am trecut si prin crize de panica stari foarte anxioase dar am impresia ca ele vin din necunoasterea fata de ce simt si sunt intr-o panica permanenta.. asa cred!

Am si lesinat odata din cauza oboselii am avut cateva zile in care am fost foarte slabit simptomele fiind accentuate in acea perioada!

De cand ma trezesc si pana la culcare sunt foarte epuizat iar afara din casa am impresia de a merge printr-o ceata! Deci nu ma simt foarte fluid si nu este de la vedere !

Am facut majoritatea analizelor, toate bune Irm cardio sange endoscopie pt colon neuro etc..

Stiu ca simptomele mele seamana cu cele ale stresului anxios sau depresie dar nu cred ca asta este cauza ci doar o consecinta!

Daca treceti prin asa ceva sau cunoasteti despre ce e vorba sau aveti o pista! Nu ezitati sa-mi spuneti sau daca mai aventi intrebari sau vreti sa comunicati in afara forumului cereti-mi mail!

Va multumesc ca ma-ti citit pana la sfarsit! V-a salut !!
1 comentarii
0
12-11-2015, ora 04:21
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
De ce nu faceti un test de anxietate pe net si un test de depresie sa vedeti unde va situati cu titlu informativ ?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.