Oboseala mare !

01-09-2017
ionica17
Nu este medic/terapeut
ionica17
Buna, ziua.Am 24 de ani si lucrez de 2 ani, si am foarte mari cu oboseala.Dimineața când sa ma trezesc abia pot, dar nici motivație nu mai am cum am avut la inceput.Îmi vine sa dorm toată ziua, am ajuns sa nici nu mai pot sa sm grija de mine.Nici la servici nu ma prea împac bine cu colegi, eu tot timpul am pus suflet in ceea ce fac, nu ma interesa de unul si de alți.Înainte eram foarte îngrijit, acum nu stiu ce am pățit.Nu mai am chef de viață, de nimic îmi vine sa îmi dau uneori demisia, si colegi au observat ca nu ma mai îngrijesc ca la început si rad de mine.Cred ca mai mult pleacă de la o colega de servici care am ignorat-o mereu, pentru ca eram sigur ca o sa încep sa o iubesc.Poate am greșit, si trebuia sa ma las dus de val si poate nu eram nici in situația asta si eram si cu ea ( dar uite ca am ignorat-o, si poate de aceea ma confrunt cu aceste probleme, dar atunci mi-era frică ca o sa rada de mine, si așa am ajuns sa ma cert cu ea de cate ori ma duceam la lucru ).Acum sunt in concediu mi-am luat pentru ca eram foarte obosit si nu mai faceam fata, dar după 2 săptămâni nu s-a schimbat nimic.Frământările de la servici nu mi-au dat pace tot concediul, ma simt foarte frustrat din cauza ce am ajuns, ma simt oribil.M-am gandit sa ma duc si la psihatriu ca poate ma ajuta sa scap de coșmarul asta.Deci, efectiv nu mai sunt in stare de nimic, nu mai suport sa vorbesc cu lumea, ma simt un nimic parca as fi mort, si pofta de foame mi-a scazut, imi vine sa stau flamand toata ziua.Dar frica ca ce cred colegi despre mine nu a dispărut.Va rog sa îmi spuneți cum as putea sa imi revin, sa fiu omul de dinainte cu aceelasi chef de viata ?
1 comentarii
0
01-09-2017, ora 13:53
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Posibil sa fi facut o depresie. Mergeti sa va evalueze un psihiatru si un psiholog.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Oboseala de după-amiază ar putea avea legătură cu sistemul de recompensă de la nivel cerebral
  • De ce mă simt obosit tot timpul?
  • Obosit tot timpul - cauze medicale frecvente
  • Mă simt obosit deși am dormit bine - cauze posibile
  • Regiunile din creier care ar putea controla gradul de oboseală
  • Vitaminele, mineralele şi rolul lor în oboseala fizică și psihică
  • Potrivit unui nou studiu, consumul de canabis poate ameliora oboseala
  •