Oboseala, transpiratii reci, dureri de spate, insomnie

15-01-2014
Tamas
Nu este medic/terapeut
Tamas
Buna Ziua am unele probleme nu pot dormi Noaptea prea bine am si transpirati reci, simt disconfort in partea stanga a abdomenului, oboseala tot timpul si dupa ce ma trezesc parca tot obosit sunt.dureri de spate in regiunea toracala, senzatia de sufocare adica ca nu ajunge cat aer inspir, sete abundenta si am cateodata Frisoane si tremur, stare de confuzie, panice si dureri abdominale si imi suna urechiile sunt sensibil la orice zgomot cat de mic ar fii simt ca imi explodeaza capul aceste simptome le am de 2 luni. Am avut si ceva probleme in trecut la Inima am avut prolaps de valva mitrala, am fost recent si la Cardiolog dar a zis ca s-a ameliorat situatia dar am insuficienta mitrala de gradul I si a mai zis Cardiologul ca in rest am o inima perfect sanatoasa si mi-a dat sa i-au Calciovid, Magnerot si Metroplorol, tensiunea o am normala 130 cu 70 ritmul cardiatic 89 batai/min si dupa efort dupa minim 4 min tensiunea e 140cu 60 si ma obosesc repede. Am si senzatia de balonare si usturime cand fac treaba mare.Sfatuitima ce investigati sa mai fac ? si cam ce anume as putea avea ?

Va multumesc.
3 comentarii
0
15-01-2014, ora 22:22
dr. Ciprian-Laurentiu Vlaicu
Identitate neconfirmată
dr. Ciprian-Laurentiu Vlaicu
Buna seara !

Ar fi necesar sa va internati intr-un serviciu de Interne ( Medicina Interna ) pentru investigatii
gastroenterologice, pulmonare, ORL, eventual neurologice, analize de sange etc., in vederea
elucidarii diagnosticului.
Mai departe, va sfatuiesc sa va adresati si unui medic homeopat sau cu competenta in
homeopatie, pentru o consultatie individualizata care are drept scop prescrierea unui medi-
cament homeopat natural.
Cu respect,

Dr. Ciprian-Laurentiu Vlaicu
0
24-08-2018, ora 18:07
Florin
Nu este medic/terapeut
Florin
Mai terminați cu medicina voastră homeopata că nu te vindeca deloc...eu am incercat acest tip de terapie și degeaba.tot la psihiatru m am întors !
0
02-10-2018, ora 21:27
Ene Neculae
Identitate neconfirmată
Ene Neculae
Buna, seara!
Pentru situatia expusa mai sus, va recomand terapia Bowen, este o tehnica extrem de eficienta care va poate ajuta foarte mult,

------------*

(*modificat de admin)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • 5 metode de a învinge oboseala
  • Obiceiuri care afectează somnul
  • Insomnia
  • Primul test de screening pentru depistarea oboselii cronice
  • Insomnia severă ar putea fi cauzată de slăbirea conexiunilor cerebrale
  • Culcatul la ore târzii a fost asociat cu alimentația nesănătoasă și sedentarismul
  • Este paracetamolul un remediu pentru durere eficient și sigur?
  • Thim - dispozitivul care te ajută să dormi mai bine, monitorizându-ți somnul
  • Sportul și psihoterapia ameliorează oboseala pacienților cu cancer
  •