Oboseala vedere in ceata. Nu stiu ce investigatii sa mai fac

12-07-2018
Gica33
Nu este medic/terapeut
Gica33
Am facut mai multe analize si nu mi se gaseste cauza. Nu stiu ce investigatii sa mai fac. Pielea de pe fata si cap pare uscata. Parul se unge f tare chiar a doua zi dupa ce fac baie si imi cade. Vederea e in ceata sensibilitate f mare la lumina. Lichidul din ochi e gros se formeaza mucus. Ochi sau pielea din jurul ochilor sunt uscati si am senzatia ca am nisip in ochi. Nasul uscat si cu mucus. Pielea din jurul ochilor si de pe nas e uscata si pori sunt deschisi ca niste gauri. Gura uscata chiar daca beau apa si miroase. Limba se incarca cu un strat alb dar dispare dupa ce mananc. Intro zi am mancat o para si am baut apa si sa facut alba dar dupa mancare a disparut. Am realizat ca daca e gol stomacul si roade in gol atunci se face acel strat alb. Parca am lut in gura.Gatul e mereu uscat si trebuie sa inghit mereu. Parca si peste cap este o ceata uit f repede si parca sunt drogat de cap. La amiaza ma ia cu somnolenta. Sunt epuizat. Dupa ce mananc ma balonez multe gaze. Am realizat că digestia e f lenta mancarea sta f mult in stomac si ma chinui la baie. Nu elimin tot. Parca totul e uscat in mine. Daca beau apa multa ma ajuta sa merg la baie. Spatele ma doare si dupa ce merg la baie ma lasa. Cand sunt obosit ma inteapa undeva in partea dreapta sub coaste dar f rar. Picioarele le simt f obosite. Sunt reci si seara in special nu mai suport ciorapii in picioare. Urinez f des.Daca beau apa imediat trebuie sa urinez. Si cand dau de incaperi unde e aerul uscat mi se usca pielea nasul gatul gura f repede. Va rog daca cineva ma poate indruma ca nu stiu ce investigatii sa mai fac
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Pielea uscată la copii
  • De ce părul meu se îngrașă așa de repede?
  • Aplicația Activ (by ROmedic)
    Vrei să fii sănătos? Vrei să slăbești? Vrei sa fii în formă și să arăți bine? Vrei să te simți bine în corpul tău? Atunci trebuie să faci eforturi. Aplicația web "Activ" te ajută să fii consecvent în lupta pentru sănătatea ta.

Accesează gratuit Aplicația
    Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.