Obosesc foarte repede

26-06-2015
valy10
Nu este medic/terapeut
valy10
Am vreo 2 saptamâni de când am nişte stării ciudate, au început cu dureri in piept sau mai mult ca o apăsare si la fel si la inima, am ajuns la spital mi S a zis k am nevralgie...dar eu tot nu m-a simt bine...mai nou obosesc f repede dacă urc 2 etaje îmi creste pulsul...Nush cât de grav este...nu pot lua pastile ca m-a înec cu ele, d abia mananc 😓 Nush dacă e cv grav sau nu...mi am făcut EKG totul a ieşit bn si radiografie la plămâni, la fel ce as putea avea...zi de zi m-a simt rău...simt ca nu am aer ca nu pot respira...
8 comentarii
0
27-06-2015, ora 12:01
lachriss
lachriss
Daca ati facut radiografie toracica si EKG si acestea au fost OK, atunci urmatorul pas este sa faceti niste analize. Va recomand sa faceti o hemoleucograma, VSH, fibrinogen, glicemie, uree, creatinina, TGO, TGP, Calciu, Fier si Magneziu serice.
0
27-06-2015, ora 22:31
valy10
Nu este medic/terapeut
valy10
la EKG totul normal, la fel si radiografia toracică, dar nu este un fel de durere este mai mult ca si cum cineva apasă pe pieptul meu, dar nu o am mereu, am observat ca de la cafea păţeam aşa dar de la espresso f tare, si am renunţat la cel f tare, in ziua in care am ajuns la spital am băut unul tare...dar Nush ce legătura ar avea, eu sunt si fumătoare...îmi este sa nu am ceva grav...eu intru si f rpd in panica 😓
0
28-06-2015, ora 12:59
lachriss
lachriss
Este foarte probabil ca simptomatologia dv este determinata de factori de ordin psihologic. Faceti si analizele pe care vi le-am recomandat, iar daca acestea sunt OK nu aveti motive de ingrijorare. Va sfatuiesc sa renuntati la fumat, sa nu mai consumati cafea tare si sa va gasiti preocupari, astfel incat sa nu va mai ganditi la aceste simptome. Multa sanatate va doresc.
0
28-06-2015, ora 15:03
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Aveti anxietate.
0
28-06-2015, ora 22:07
valy10
Nu este medic/terapeut
valy10
O sa-mi fac analize, va mulţumesc frumos!
0
29-06-2015, ora 08:45
valy10
Nu este medic/terapeut
valy10
Parca tot mai rău m-a simt, m-a gândeam sa nu am astm, tata are, si eu sunt alergică, pentru ca m-a deranjează si respiraţia si apăsarea asta in piept!!! 😓😓😓
0
29-06-2015, ora 15:18
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Fcaeti test Anxietate pe net dupa ce ati facut analizele.
0
05-07-2015, ora 13:23
lachriss
lachriss
Puteti merge la un medic pneumolog sa va consulte si sa va faca o spirometrie.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Oboseala de după-amiază ar putea avea legătură cu sistemul de recompensă de la nivel cerebral
  • De ce mă simt obosit tot timpul?
  • Obosit tot timpul - cauze medicale frecvente
  • Mă simt obosit deși am dormit bine - cauze posibile
  • Regiunile din creier care ar putea controla gradul de oboseală
  • Vitaminele, mineralele şi rolul lor în oboseala fizică și psihică
  • Potrivit unui nou studiu, consumul de canabis poate ameliora oboseala
  •