Obosesc repede

07-07-2015
valy10
Nu este medic/terapeut
valy10
Am o iar o problema, sunt fumătoare fumez un pachet la 2, 3 zile, si beau cafea slaba, problema mea este ca am început sa obosesc dacă urc 3 etaje pe jos...dar Acum câteva zile îmi spalam căţei si dintr o data am obosit si pulsul mi l am luat si aveam 120...normal i-l am 75, mi am făcut de curând un EKG totul este in regula, am avut akm 2 ani pus un aparat pt 24 de ore, mi a găsit aritmie sinusală, am luat vagostabil, acum mai i au câteodată aspacardin...întrebarea mea ar fi dacă mi a făcut EKG si inima era ok, ar putea fi cv care nu S ar vedea, si numai la ecografie se vede.???
3 comentarii
0
11-07-2015, ora 13:04
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Poate fi o anxietate.
0
25-08-2015, ora 13:58
notebook
Nu este medic/terapeut
notebook
Eu obosesc si daca urc un etaj si imi bubuie inima Alteori cand ma inchei la sireturi exemplele pot continua la nesfarsit :(
0
26-08-2015, ora 04:14
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Daca fizic totul e ok, analizele sunt bune, inima e buna, totul e pe fond nervos. Faceti test de depresie sau anxietate pe net chiar daca nu suferiti de frica sau tristete. Nu e neaparat necesar.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Senzație de greutate și durere în picioare? Din anul 1997 suntem în România și tratăm varice fără operație și fără internare. La Varicoline, beneficiați de servicii medicale la cele mai înalte standarde, efectuate de profesioniști cu o rată de succes între 93-97%! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Luarea în greutate după renunțarea la fumat
  • 1 din 10 supraviețuitori ai cancerului continuă să fumeze după diagnostic
  • O strategie mai bună pentru campaniile antifumat
  • Fumătorii care consumă prea mult sodiu au risc mai mare de artrită reumatoidă
  • Mă voi îngrășa dacă mă las de fumat?
  • Fumătorii sunt de trei ori mai predispuși la durerile cronice
  • 5 metode de a învinge oboseala
  • Fumatul deteriorează o parte vitală a creierului
  • Primul test de screening pentru depistarea oboselii cronice
  •