obturatia de canal

23-05-2017
Ina13
Nu este medic/terapeut
Ina13
Buna ziua. Stiu ca poate va parea o intrebare stupida, dar nu am mai fost in situatia asta. Mi s-a scos nervul la un incisiv de sus, pentru ca facusem infectie, puroi si dureri mari. Acum nu mai am probleme si mi s-a pus plomba definitiva de vreo 3-4 zile si am observat azi ca mi s-a umflat gingia in jurul ei si dintele a ramas mai neacoperit de gingie deca celalalt, dar simt curere, ci in sensul ca plomba este pusa sus si parca impinge in gingie. Este normal, isi va reveni sau ceva nu este in regula? Multumesc
3 comentarii
0
23-05-2017, ora 18:13
Ina13
Nu este medic/terapeut
Ina13
nu simt durere* imi cer scuze
1
25-05-2017, ora 00:29
Dr. Dragomir (Parnia) Alina
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Dragomir (Parnia) Alina
Va sfatuiesc sa mergeti la control clinic in cabinet.
0
30-05-2017, ora 10:27
Dr Prescornitoiu
Identitate neconfirmată
Dr Prescornitoiu
Buna ziua, este posibil sa simti ca plomba este "inalta" in sensul ca atunci cand muscati sa nu aveti contacte uniforme pe toti dintii si astfel sa se creeze o trauma la nivelul respectiv. Va sfatuiesc si eu sa mergeti la un consult in cabinet.

O zi frumoasa.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: