ochii rosii cu puroi

26-06-2009
iulia saulea
Nu este medic/terapeut
iulia saulea
buna ziua.va rog foarte frumos ajutati-ma.spuneti-mi ce sa mai fac.de 5 luni am probleme cu ochii mai ales seara se inrosesc foarte tare si se aduna puroi in coltul ochiului.am fost la 4 medici.fiecare mi-a dat tratament diferit.am incercat tobradex garassone kanamicina sulfat si alcon ciloxan.acum am de gand sa incerc cu proculin.ce parere aveti
1 comentarii
0
27-06-2009, ora 22:02
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Oftalmologie, Bucuresti
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Buna seara Ar fi bine sa faceti inainte de initierea oricarui tratament un examen bacteriologic al secretiei conjunctivale un examen pentru evientierea Ag chlamydial determinarea Ig M si Ig G anti HVS tip1 pana obtinem rezultatele investigatiilor va recomand igiena riguroasa cu un sampon pentru bebelusi No Tears dimineata si seara Floxal 1 picatura de 5 ori pe zi in amandoi ochii AO Blu Gel -1 aplicatie in sacul conjunctival inferior de 2 ori pe zi dimineata si seara 10 zile iar seara inainte de culcare Floxal unguent- 1 aplicatie in sacul conjunctival inferior si la nivelul marginilor palpebrale in functie de rezultatul investigatiilor vom reconsidera tratamentul numai bine
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.