ochisorii la sugar

11-12-2010
gabriella olteanu
Nu este medic/terapeut
gabriella olteanu
Buna ziua,
Am un baietel de 10 luni, si ii cam tot ii lacrimeaza ochisorul stang nu tot timpul doar, cand plange ii curg mai multe lacrimi din cel stang, iar cand raceste tot asa ii lacrimeaza cel stang.dimineata cand se trezeste are secretie la ochisor, nu mereu...ce e de facut???are ceva??dupa ce am nascut la cateva zile sa ies cu el din spital avea conjunctivita, si mi-a dat ciloxan, e vreo problema ca ii lacrimeaza ochisorul stang??
12 comentarii
0
11-12-2010, ora 21:01
maura68
Nu este medic/terapeut
maura68
Buna seara.Nu pot sa nu spun decat incearca sa ajungi la un medic care sa ia problema in serios.N u vreau sa te sperii dar e mai bine asa deoarece poate afecta pleoapa.Numai bine si sanatate.
0
12-12-2010, ora 08:09
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Oftalmologie, Bucuresti
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Buna dimineata! Simptomatologia sugereaza obstructie de cai lacrimale stangi ; eu iti recomand sondaj si lavaj de cai lacrimale. Mergi la o clinica de oftalmologie. In Bucuresti, iti recomand pe domnul doctor Theodor Stancescu de la Clinica de Oftalmologie a Spitalului Universitar Bucuresti.Numai bine
0
27-02-2011, ora 20:56
daria dinca
Nu este medic/terapeut
daria dinca
si eu am aceeasi problema cu fetita, dar la ochiul drept, in urma unui consult la d-na dr. Luminita Teodorescu s-a stabilit canal lacrimal obstructionat partial- urmeza sa mergem sa facem interventia si avem mari emotii.
0
27-02-2011, ora 20:57
daria dinca
Nu este medic/terapeut
daria dinca
o sa revenim cu detalii dupa data de 15 martie
0
28-02-2011, ora 11:03
gabriella olteanu
Nu este medic/terapeut
gabriella olteanu
Multumesc pentru raspuns, astept cu nerabdare sa vad ce ati facut.si inca ceva...in ce consta interventia propriu-zisa???
0
05-03-2011, ora 00:35
daria dinca
Nu este medic/terapeut
daria dinca
am facut interventia pe 3 martie la medlife, a durat putin cu anestezie si dezobstructie in total 20 min, apoi am stat la terapie intensiva 1 ora si 1 ora in salon, dupa care am plecat acasa. mai mari sunt emotiile si faptul ca ai ajuns cu copilul acolo. mai avem de facut 2 saptamani tratament acasa. Sper ca dupa aceea sa fie bine.
0
05-03-2011, ora 11:59
gabriella olteanu
Nu este medic/terapeut
gabriella olteanu
multumesc pentru raspuns...
0
05-03-2011, ora 12:02
gabriella olteanu
Nu este medic/terapeut
gabriella olteanu
si eu tot la medlife grivita duc copilul la control si as vrea sa stiu ce medic oftalmolog imi recomanzi de la medlife????si cat te-a costat interventia????multumesc inca o data.si astept raspunsul tau..
0
08-03-2011, ora 13:46
daria dinca
Nu este medic/terapeut
daria dinca
buna,
La multi ani si multe impliniri. Eu iti recomand pe d-na dr. Teodorescu Luminita. Mai intai eu am fost la clinica Oftalmix la control la dumneaei ca sa o vada si apoi ne-a programat pt interventie. La noi interventia a dat roade, dar e tardiv sa vorbesc si pt viitor. Daria este inca sub tratament 2 saptamani, dar o sa revin cu detalii. Interventia costa 600 lei dar o sa te puna sa mai cumperi niste servetele cu care sa o stergi la ochisori pe care mai dai 50 lei. Multa sanatate.
0
09-03-2011, ora 10:28
gabriella olteanu
Nu este medic/terapeut
gabriella olteanu
La Multi Ani, multa sanatate si fericire.Multumesc pentru raspuns imi este de folos...
0
16-03-2011, ora 13:15
gabriella olteanu
Nu este medic/terapeut
gabriella olteanu
Am fost cu baietelul meu la control oftalmologic la medlife si l-a consultat si a spus ca nu are absolut nimi, e perfect sanatos...mi-a luat o piatra dupa suflet...va multumesc
0
18-03-2011, ora 16:48
daria dinca
Nu este medic/terapeut
daria dinca
buna,
Ma bucur sicer pentru voi. Dar ti-a zis de ce ii lacrimezeaza cateodata? eu inca am acesta nedumerire.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Jumătate din populație va fi afectată de miopie până în 2050
  • Curiozitate: cum cresc ochii?
  •