Ocluzie intestinala prin brida

04-09-2009
bdg79
Nu este medic/terapeut
bdg79
Buna seara. Acum 7 zile mama mea a fost operata de ocluzie intestinala, dupa operatie chirurgul mi-a spus ca a indepartat o portiune de 15 cm din intestinul subtire necrozat, pronosticul fiind bun. Dupa operatie avea dureri mari si din drena de la operatie curgea foarte mult lichid, chirurgul a spus ca este posibil ca anastomoza care a facut-o sa se fi desprins.A urmat a doua operatie, insa am cam ramas surprins de ceea ce mi-a zis medicul.anume ca intestinul era gaurit si necrozat pe o portiune foarte mare si ca nu a putut salva decat 1 metru din el. Intrebarea mea...cum e posibil sa se necrozeze intestinul in cateva zile...el dupa prima operatie spunandu-mi ca este curat in afara de ce taiase el atunci.
Va multumesc..si astept raspuns
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Aplicația Activ (by ROmedic)
Vrei să fii sănătos? Vrei să slăbești? Vrei sa fii în formă și să arăți bine? Vrei să te simți bine în corpul tău? Atunci trebuie să faci eforturi. Aplicația web "Activ" te ajută să fii consecvent în lupta pentru sănătatea ta.

Accesează gratuit Aplicația
Acest site foloseste cookies. Continuand navigarea va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor. Detalii OK