operat de doua ori, ce sa fac? | Forumul Medical ROmedic

operat de doua ori, ce sa fac?

03-09-2010
alexbrindusa
Nu este medic/terapeut
alexbrindusa
sunt operat de doua ori de cancer vezical. am facut si citostatice si o perioada am fost bine dar acum au aparut usturimi la prostata. ce trebuie sa fac? mai sunt sanse de vindecare?unde sa merg la iasi sau la cluj? va rog un sfat.
8 comentarii
0
04-09-2010, ora 17:49
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Trebuie sa mergi acolo unde te-ai operat.
0
09-09-2010, ora 21:42
alexbrindusa
Nu este medic/terapeut
alexbrindusa
am fost ce poate insemna pata pe vezica cu aspect de muschi de copac
0
10-09-2010, ora 12:44
emilpop
Nu este medic/terapeut
emilpop
Buna ziua, ma numesc Emil in februarie 2010 am fost diagnosticat cu cancer pulmonar dar in viata mea nu am fumat nu am baut, dar totusi am fost fumator passiv pentru ca ocupatia mea este barman si am stat 15 ore in fiecare zii in fum.Dupa ce am facut analizele doctorii au descoperit ca am metastaza pe ficat si au zis ca nu se mai poate opera.Nu mai am sanse!Cineva a povestit ca in Viena este clinica unde poate sa ma ajuta dar era foarte scump, nu aveam de unde sa fac rost de bani.Am vandut masina si aveam un teren langa Bucuresti am vandut tot ce am utut.Mam dus cu un prieten in Viena si acolo m-au refuzat doctorii si au zis sa incerc tratamente naturiste.Am citit pe internet despre vitamina b17(laetril) si am hotarat sa incerc tratamentul, nu mai am ce pierde.Cand am vrut sa comand au cerut scanul analizelor prin email si mi-au recomandat un tratament personalizat.Dupa tratament am mers sa fac analizele iarasi si tumormarcerul a cazut " drastic" metastaza de pe ficat a disparut, si de pe plaman s-a micsorat.Mi-au recomandat o cura mai slaba.Peste o luna iarasi trebuia sa fac analizele si tumorul de pe plaman s-a micsorat la 1-2mm.Nu mai trebuia cura de injectii era suficient doar tablete.Si au recomandat sa iau tablete pentru intretinere 1 an de zile.Multumiri pentru echipa B17 Romania

Incearca si tu in 95% ajuta
0
11-09-2010, ora 14:12
Claudiu B
Nu este medic/terapeut
Claudiu B
Salut Emit. Fratele meu este intr-o situatie identica. Cancer pulmonar gr.IV, multiple metastaze osoase, diagnosticat la inceputul lui Aprilie 2010. Concluzia medicilor presupun ca o intuiesti. Am mai citit despre B17, am vorbit inclusiv la o clinica/ cabinet in Germania insa tot mai vreau detalii. Deocamdata am ales varianta traditionala la o alta clinica in Germania. In prezent dupa 7 cure de chimioterapie si doua de radioterapie, am inceput si cu Nicolit si apa ionizata, cu pH ridicat (pentru moment de 8.5). Nicolitul, l-am luat personal de la Dr. Niculescu (senior). Insa am inteles ca nu trebuie combinat cu vitamina B. Poti sa-mi spui, te rog, de unde ai procurat laetril? Multumesc din suflet si Doamne Ajuta.
0
11-09-2010, ora 14:17
emilpop
Nu este medic/terapeut
emilpop
Salut claudiu eu am comandat de la b17ro punct info sunt foarte corecti.
0
11-09-2010, ora 15:17
Claudiu B
Nu este medic/terapeut
Claudiu B
Multumesc frumos pentru raspunsul prompt. Am inceput sa studiez site-ul. Incepusem sa-i dau miez de caise, insa nu suporta granulatia si are senzatia ca se ineaca si ca-i provoaca tuse.
Am sa te rog foarte mult sa ma intelegi foarte mult pentru ceea ce am sa-ti cer, insa as vrea in masura in care esti de acord, sa-mi trimiti o foaie de iesire din spital sau eventual sa ne si vedem. Sper din suflet ca intelegi ratiunea. Orice solutie, inainte sa o incerc, trebuie neaparat sa ma asigur ca se fundamenteaza pe cazuri reale. Numarul meu de telefon este zerosaptetreipatru.sasezero.sasezero.zerozero. Multumesc din nou si Doamne Ajuta.
0
11-09-2010, ora 15:37
emilpop
Nu este medic/terapeut
emilpop
claudiau dami un email te rog!
0
11-09-2010, ora 19:08
Claudiu B
Nu este medic/terapeut
Claudiu B
Emil nu stiu cum pot sa-ti accesez mailul. Nu gasesc nici un link. Imi poti scrie -*. Multumesc.




(*modificat de administrator)

Discuțiile despre tumori benigne și cancer au fost transferate pe:

Forumul Ghid-Cancer.ro - un proiect ROmedic destinat exclusiv acestui subiect.

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Simptome frecvente în cancerul de prostată - când mergem la medic?
  • Beneficiile practicării yoga pentru sănătatea prostatei
  •