operatia de deviatie de sept

170 comentarii 1 2 345 6 Înainte ›
0
24-01-2011, ora 16:40
clipa
Nu este medic/terapeut
clipa
~Ai ai ai, bine ca ai scpat. unde te-ai operat si cat ai ramas internat? si cam cat a trebuit sa stai cu mese in nari? depsre ce medicamente e vorba ca a trebuit sa faci injectii?
sorry ca te bombardez asa cu intrebrile mele dar urmeaza sa fac o rinoplastie saptamana acesta.
0
24-01-2011, ora 16:56
Mihaibz
Nu este medic/terapeut
Mihaibz
Astazi am fost externat. In urma unei altercatii m-am ales cu o fractura a piramidei nazale ce a necesitat redresare (dupa lovitura aveam nasul stramb) pe nara dreapta.

Vreau sa spun tuturor de vor face aceasta operatie sa nu isi faca griji, intradevar nu exista riscuri care stiu eu... sa va puna viata in pericol, mi-a fost facuta anestezie generala nu absolut nimic, DAR dupa operatie incepe calvarul... pe nara dreapta (unde am fost operat) am avut mese care sunt tare incomode... iar pe nara stanga am o deviatie de sept foarte urata (pana aproape de nara) care nu a putut fi operata in cadrul aceleasi sedinte, vreau sa spun ca nu puteam respira deloc pe nas iar cum a spus Domnul Dr. Daniel Popescu: "dar respiratul pe gura nu cred ca doare:)" vreau sa spun ca nu doare... dar ti se usuca gura, ai tendinta continua ca te sufoci, noaptea nu poti sa dormi, de dor ochii, capul... dar asta nu e tot esti deshidratat si nu poti bea apa, nu poti manca, practic nu poti inghiti. Cand inghiti simti de parca iti explodeaza capul, ti se infunda urechile... sa nu mai spun ca mi-a fost pusa branula si nu mi-a fost gasita vena iar dupa ce m-am trezit aveam mana amortita si dureri... am ales sa fac injectii in fund.. iar dupa 4 am cedat. Cei care nu suporta branula/injectii cereti doctorului pastile, exista posibilitatea de a lua tratamentul si pe cale bucala. Cu toate astea pot spune ca operatia MERITA acest efort, dupa ce va vor fi scoase mesele (care apropo la scoaterea lor veti suporta o durere mare...) DAR dupa aceasta va veti simti ca "NOU" a sa se formeze un timp cojite pe care le inlaturati cu picaturi nazale. Fiti relaxati inainte de operatie chiar nu aveti de ce sa va faceti griji partea mai grea este dupa aceasta.. (mi-ar fi prins bine sa stiu dinainte de la cineva care a trecut prin asa ceva cum e cu operatia, deoarece am fost stresat degeaba in privinta ei).

Dupa cum am spus pe nara stanga am o deviatie de sept urata si voi trece prin o a doua operatie dupa vindecarea completa a fracturii. Ce pot sa va spus despre deviatia de sept (din ce am vazut la colegul de camera) este ca acesta a acuzat dureri ale danturii, ochilor, capului si celelante simptome pe care le-am avut si eu... durere dubla la scoaterea meselor (eu am avut pe o nara)... dar dupa inlaturarea lor poti bea si manca in voie fara dureri :)

Ii multumesc Doamnei Dr. POPESCU DOMNA si asistentelor care s-au purtat extrem de frumos. Voi merge si la a doua operatie...
0
24-01-2011, ora 17:03
Mihaibz
Nu este medic/terapeut
Mihaibz
Mesele in nari se tin cel putin 24 ore... durerile, chinul nu incepe imeidiat dupa operatie ci seara dupa ce trece complet efectul anesteziei... a doua zi mi-au fost scoase deoarece nu am sangerat mult. Colegului de camera i-a tras doar jumatate din ele si a taiat azi inlaturandu-le de tot.

Am fost internat la spitalul judetean Buzau. Inca ceva... cumparati pai ca nu vei putea inghiti... fara sa bei nu poti rezista, ti se usuga gura si gatul.. e ingrozitor iar de mancat, mancanca ceva usor eu am mancat doar un iaurt cat am avut mesele si am baut o sticla de ceai nestea cu paiul :)). Daca mai ai intrebari... cu mare placere iti raspund.
0
24-01-2011, ora 17:15
Mihaibz
Nu este medic/terapeut
Mihaibz
Inca ceva am observat ca s-a intrebat cand este recomandat sa se faca operatia. In primul rand nu trebuie sa fii racit/a... Dar cine vrea sa faca operatia si nu este o urgenta eu cred ca e mai bine sa o faci primavara-vara (eu a doua operatie m-am decis sa o fac in iunie-iulie dupa terminarea anului scolar) in primul rand scade riscul de a raci dupa operatie si de a aparea alte complicatii si in al doilea rand nu am putut iesi din spital sa ma plimb... simteam o nevoie foarte mare sa ies la aer, aerul fiind rece.. nu am avut voie.

Din acest punct de vedere daca nu e o necesitate cum a fost la mine fiind nasul proaspat lovit nu trebuia lasat sa se prinda asa (altfel operatia era mult mai grea daca se sudau oasele asa) recomand tuturor sa faca aceasta operatie in perioada mai-iunie... (sa nu fie nici canicula ca si atunci e rau si iti ingreunezi respiratia din cauza caldurii de afara).

* Mesele se pot lasa si zile (nopti) daca in timpul operatiei ai sangerat foarte tare, in acest caz in prima zi se vor inlatura doar jumatate din lungimea acestora, durerea este ingrozitoare (personal preferam sa le las acolo:)) - pe moment)

* SA NU AI EMOTII INAINTE DE OPERATIE... NU ARE CE SA SE INTAMPLE.
0
11-05-2011, ora 14:38
paul.dutu
Nu este medic/terapeut
paul.dutu
Am o luna si o saptamana de cand m-am operat de deviatie de sept (dupa ce m-am chinuit 5 ani sa imi fac curaj) si pot spune ca sunt un caz super fericit: dupa anestezia generala, pot spune ca nu m-a durut absolut nimic, eram obisnuit sa respir pe gura, deci nu au fost probleme, iar la scosul meselor ... dna dr. Caterin Calin a o fost extraordinara, mi-a inmuiat acele mese foarte bine si nu am simtit nimic. Recomand cu toata caldura Spitalul de Urgenta Prof. Dr. Agrippa Ionescu, dna dr. CATERIN CALIN. Multumesc din suflet.
0
22-08-2011, ora 16:46
Laura10
Nu este medic/terapeut
Laura10
Buna ziua, ma numesc Laura, am 17 ani si am deviatie de sept.Acest lucru l-am aflat la spitalul Victor Babes.Nu m-a deranjat niciodata in ceea ce priveste respiratia, numai ca se vede ca o, , ondulatie", daca pot sa-i zic asa, pe nas, si mi se pare putin cam inestetic. Nu stiu ce sa fac, sa ma operez sau nu?
0
30-08-2011, ora 02:04
ioanab57
Nu este medic/terapeut
ioanab57
Ati putea sa imi spuneti pana la ce varsta se poate face operatia de deviatie de sept?Mi s-a spus de vreo sapte ani sa o fac, dar..; cum nu ma deranja des.;plus frica..am uitat de operatie. Mi s-a zis atunci ca operatia se face pana la varsta de 51 de ani...;Acum am 54.; si din pacate au inceput pb.am racit anul acesta de 3, 4 ori.. dar seriosTotul incepe asa.:intai faringita, apoi rinita...acum 7 ani mis-a aratat cu camera ca deviatia e mare, mucoasa in partea stanga, (cred ca la nivelul cornetului??? dar nu sunt sigura, ) se inflameaza extrem de usor ca oasele aproape se ating
Si bineinteles secretia se scurge pe peretele anterior in gat si... tuse, traheita, bronchita nu mai stiu ce
Credeti ca la varsta mea mai e indicata operatia.?Data trecuta doctorul mi-a zis ca eu nu am respirat niciodata ca toti oamenii ci mult mai putin.Multumesc pentru eventualul raspuns
0
30-08-2011, ora 07:45
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
da. operatia se poate face la acesta varsta..
dar
din pacate o sa rezolve numia problema cu respiratia nazala
problemele cu faringita si secretiile de pe posteriorul faringelui N.o sa le rezolve...fiindca cauza este alta !!
refluxul gastroesofagian.. si pentru tratarea acestor probleme este nevoie de consultla gastrologie
regim strict alimentar pana la vindecare si mult tratament locla ( inhalatii, gargara,..s.a)
0
01-09-2011, ora 18:23
ioanab57
Nu este medic/terapeut
ioanab57
Buna ziua,
Va multumesc din suflet, domnule doctor, pentru amabilitate si promtitudine
Intre timp, pentru ca se agravase faringita mea cu secretie purulenta in nas, nas infundat, tuse productiva dar dificila am fost la un medic.Inainte de asta am facut pentru prima data in viata mea un exudat faringian... care a zis ca as avea streptococ b-hemolitic, sensibil la penicilina, amoxaciclina, ampiciclina..Domnul doctor a vazut rezultatul si mi-a zis sa fac un aslo, iar dansul mi-a dat ca tratament cipro quin(trecut la intermediar), flamexin si un inhalant, apoi, dupa ce s-a exclus in urma unei radiografii sinuzita maxilara, a mai adaugat un claritin 10 zile, desi eu nu am avut semne de alergie, nasul nu imi curge in rest, in schimb cand fac aceste episoade, de fiecare data secretie devine purulenta Mi-a zis ca infectiile dese sunt intretinute de deviatia mare de sept, care asa cum ziceti si dumneavoastra, se poate opera si acum.In urma examinarii laringelui a vazut un papilom de marimea unui bob de piper intre epiglota si baza limbii, care"va trebui scos odata "Intr-adevar inhalatiile m-au ajutat mult, si gargara. Ma simt un pic mai bine si datorita mucosolvanului pe care incepusem sa il iau inaintea consultului dar sunt ingrozita de venirea sezonului rece si contactului cu colectivului de elevi curand Tocmai acum am aflat ca aslo e 261
M-ati pus pe ganduri cu refluxul faringian si am sa fiu foarte atenta la acest lucru
Mii de multumiri pentru sfaturi
0
02-09-2011, ora 10:04
ille
Nu este medic/terapeut
ille
buna ziua, ma numesc ileana, sunt din craiova, am 19 ani, de un am incerc sa ma operez de deviatie de sept, dar am avut anemie si a trebuit sa ma tratez, acum urmez un tratament pt anemie si peste 2-3 saptamanii vreau sa ma operez. va rog ati putea sa-mi spuneti cat este pretul unei astfel de operatii, si care sunt riscurile?!!!!!!!!
0
02-09-2011, ora 10:23
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
1. operatia trebuie facuta numai cu anestezie totala
2 in spital de stat.. cu bilet de trimitere costurile sunt minime
la privat 16-20 miii lei
0
02-09-2011, ora 10:49
ille
Nu este medic/terapeut
ille
da, am auzit ca anestezia totala poate avea reactii adverse,
0
02-09-2011, ora 10:56
ille
Nu este medic/terapeut
ille
imi puteti recomanda un doctor, din spitalul de stat din craiova?
0
16-09-2011, ora 23:31
madyx
Nu este medic/terapeut
madyx
buna seara as vrea si eu sa styu dac m-as opera de deviatye la 17 jum... are ceva? ca sa nu mai astept pana la 18 ani... vreau ca la majorat sa fyu si eu frumoasa... ji sa nu mai astept. nu ar fi diferenta mare jumatate de an :d.
0
17-09-2011, ora 21:10
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
1. te poti opera si la 17 ani
2 deviatia de sept NU are nimic cu frumusetea
3 daca ai deviati ede sept.. asta tine de ORL.. septul este in interiorul nasului si impedica la respiratai anazala
4 daca ai deformarea piramidei nazale..este viorba de alceva si se opereaza la chirurgii plasticiani
0
23-10-2011, ora 10:14
gg2
Nu este medic/terapeut
gg2
Buna!Eu m-am operat recent in Austria de deviatie de sept si nu e nici o schimbare in bine.Ziua e cat de cat ok, dar noaptea nu pot dormii bine ca nasul e mereu infundat.Plus ca am ramas si cu nasul CARN in urma operatiei.Si recuperarea in urma operatiei nu e chiar una usoara cum am vazut ca zic altii.
0
29-10-2011, ora 18:02
floryna ungureanu
Nu este medic/terapeut
floryna ungureanu
buna ziua!va rog sa ma ajutati pt ca nu mai rezist!am op deviatia de sept deoarece aveam secretii galbui ce ajungeau in gat si faceam faringo amigdalita.am terminat augumentin 7 zile dat de DR.au trecut 8 zile ma doare in gat iar secretiile au aparut.va rog da-ti un sfat si pt mine pt ca am si gastrita de la antibiotice.
0
29-10-2011, ora 18:52
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
1. deviatia de sept.. doar favorizeaza dezvolatarea sinuzitei.. dar NU si o vindeca audomat dupa operatie.
2 gastrita in sine poate duce la un reflux gastroesofagian cu iritatie a mucoasei faringiene si respectiv la producerea secretiilor in hipofaringe, , in acest caz devaitia de sept nu avea nici o contributie
concluzia
1 faceti Radiografie SAF.. si vedeto daca este sinuzita sau nu.
2 faceti un consult gastrologie si tineti regim strict aliemntar fara acru, acidulate si citrice
3 tratament local pentru nas si gat...
inhalatii, spalaturi nazale si gargara, aromoterapie cu uleiuri volatile
0
29-10-2011, ora 19:08
floryna ungureanu
Nu este medic/terapeut
floryna ungureanu
multumesc pt raspuns! radiografia de sinusuri nu specifica sinuzita doar dev de sept si ingrosarea mucoasei nazale.Dr a specificat ca nu e sinuzita.regim alimentar tin.e normal ca aceste secretii sa apara din nou dupa 7 zile de augumentin? va multumesc
0
29-10-2011, ora 19:14
floryna ungureanu
Nu este medic/terapeut
floryna ungureanu
am uitat sa precizez ca iau lansoprazol pt gastrita.
0
29-10-2011, ora 19:16
floryna ungureanu
Nu este medic/terapeut
floryna ungureanu
am uitat sa precizez ca acum secretiile galbui le suflu si pe nas! Crede-ti ca am sinuzita!
0
29-10-2011, ora 19:24
floryna ungureanu
Nu este medic/terapeut
floryna ungureanu
secretiile galbui acum le pierd pe nas.Crede-ti ca am sinuzita?
0
19-11-2011, ora 11:27
fpapusa
Nu este medic/terapeut
fpapusa
Buna ziua ! ma confrunt cu stafilococ auriu in nas iar exudatul acum a iesit sensibil pe ciprofloxacin.problema este ca il am de vreo 2 ani si nu stiu ce sa fac sa scap ca antibioticele ma ajuta doar 1 luna apoi fac iar amigdalita iar acest stafilococ se prelinge pe gat tot timpul! ce mai pot face, uneori pana la antibiotic iau propolis si ma ajuta doar pt cateva zile. am fost la orl au spus sa op dev de sept nazal ca imi vor trece aceste secretii dar degeaba! mam operat in zadar
! cred ca este foarte rezistent !Dv. ce ati face in asemena problema? multumesc!
0
19-11-2011, ora 12:42
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
1. asi rezolava problema cu amigdalita. sau operatie clasixa, sau reducerea lor in volum cu radiofrecventa sau local inhalatii si gargara zilnic + regim alementar fara produse care sa irite mucoasa ( acru, acidulate, citrice s.a)
2 asi rezolva problema gastrica.. care duce la o imunitate slaba si revenirea infectiilor
3 asi folosi un aparat de salina si un aparat de aerosoli pentru tratamentul local a nasului + spalaturi zilnice nazale
0
17-12-2011, ora 20:20
AndreiCristof
Nu este medic/terapeut
AndreiCristof
Buna seara,

Legat de deviatia de sept:

As dori sa confirm cele citite aici acum o luna de zile despre Dna Doctor Calin Caterin de la spital Agrippa Ionescu zona Pta 1mai, care este o femeie minunata si extrem de atenta cu pacientii, dansa m-a operat miercuri de deviatie de sept, operatia a fost un succes total, nu m-a durut absolut nimic, am mers la dansa dupa ce am citit aici despre feedback-ul pozitiv.

Avand asigurare medicala la Medlife, acolo mi s-a propus de catre Dr Agache Armand rezident Medlife o operatie extrem de costisitoare 3000ron, cu anestezie locala nu totala, cred ca doare extrem de tare daca nu este folosita anestezie totala, insa nu voi specula, cine are curaj, sa incerce, cine nu, sa mearga pe calea safe, cum am mers eu, cu anestezie totala, este foarte, foarte ok.

Dna Calin Caterin este o artista desavarsita, foarte important de mentionat este faptul ca am vrut sa ma operez acum aprox o luna de zile si am nimerit la consultatie la dansa fix inainte sa intre in concediu motiv pt care mi-a amanat operratia spunand ca "intru in concediu si dupa operatie nu pot avea grija de tine asa cum trebuie".
Este foarte sufletista cu pacientii si a facut totul sa ma simt cat mai bine in spital si eu si colegii de salon. Cu mana pe inima recomand pentru deviatii de sept pe Dna Caterin Calin medic ORL la spitalul Agrippa Ionescu 1mai( a nu se confunda cu spitalul Militar de la Balotesti).

/Andrei
0
08-02-2012, ora 17:39
mirc3a
Nu este medic/terapeut
mirc3a
Buna, azi au trecut 2 saptamani de cand mi-a fost facuta o rinoplastie(pt deviatie de sept)-inainte sa merg la operatie tot am intrat pe diferite forumuri sa ma interesez cum e operatia daca e dureroasa.
In primul rand te adoarme deci nu ai cum sa simti nimik in timpul operatiei.
Cand te vor trezi vei putea respira doar pe gura lucru care e foarte nasol pentru ca, gura ti-e uscata tot timpul buzele se irita f tare de preferat e sa ai un ir de buze sau ceva la indemana, si durere sa zic e foarte mica, cel poutin la mine asa a fost, nu cum am citit pe forumuri ca e durere groaznica, nu e adevarat, plus ca daca te doare iti dau calmante.
Am fost operat miercuri seara undeva pe la 7 jumate am fost dus in sala si am iesit la 9 si ceva din cate mi s-a zis, si doar la 5 dim m-au dus la salon pt ca am stat la reanimare, timp in care m-au mai trezit sa-mi faca perfuzii sa-mi umezeasca buzele si sa-mi aspire nasul pt k am sangerat fff mult, bine ca nu eram foarte lucid inca eram sub efectul anesteziei.
A 2 zi adica joi am avut norocul s fac si rubeola:)), mi-au dat antibiotice prin branula si ceva injectii intramuscular, dar a fost foarte neplacut in ziua aceaa, o senzatie foarte foarte naspa.A venit doctorita la mine(doctorita fiind verisoara mea) si mi-a zis k trebuie sa suport mesele din nas pana vineri pe la vreo 11 de dim, am reistat cu greu, asta e cel mai nasol lucru mesele alea pt ca nasul tii cut pumnu nu-ti vine sa crezi cat de mare poate fi:))
Vineri vine doctorita sa.mi scoata mesele.CU mine in camera mai era un domn care a fost si el operat a 3 oara la deviatie de sept joi seara, deci vineri era si el in starea cum am fost eu joi, spunandu-mi ca a mai fost operat l-am intrebat daca o sa doara cand scoate mesele, mi-a zis ca doare foarte tare ca iti vine sa plangi:(, cand am auzit deja tot rremuram cand a intrat doctorita in salon:)).A venit langa patul meu si m-a intrebat de ce tremur asa:)) si i-am zis:)), doctorita a zis sa stau linistit ca e ultimul lucru dureros si ca nu doare f tare, mi-a tras mesele alea afara ce erau destul de lungi, credeam ca nu se mai termina, am simtit cum le trege pt ca locul e sensibil a fost o durere scurta si fff mica, deci nu e asa mare durerea cum spun altii.Mi-a mai pus ceva tampoane in nas pt ca mai curgea sange, si sambata am mers acasa si cu rubeola si cu nasu umflat operat.Mi-a dat o reteta cu ceva medicamente antibiotic ceva ulei pt nas din vitamina a ceva spray tetraciclina ceva calciu le-am luat si de atunci merg tot la 2 zile sa ma aspire, e un pic dureros si cand aspira dar e ok.Acum astept sa pot respira din nou calumea pe nas.In orice caz a izs ca nasul isi revina cam in 6 saptamani deci am am de suportat putin pana isi revine nasul de tot, si sa va zik sincer ma doare destul de tare narea dreapta pt ca acol mi-a fost taiat septul ca sa poate lucra la nas si e dureroasa taietura.Cine spune ca nu e nasoala operatia si ca intr-o saptamana nu mai ai nimik ori minte ori nush ce sa va zik, probabil k cei care zik asta ori au avut mica deviatia de sept ori nush ce sa zik, cert e ca eu am avut deviatia de sept f urata, a zis doctorita ca, cum am putut sa fac joc fotbal pana acum cu nasul asta.Eu nu recomand aceasta operatie pt ca suferi dupa ea destul de mult. Sper sa va ajute cu ceva povestea operatiei mele.O seara placuta si succes celor care se vor opera.
0
17-02-2012, ora 18:29
r0x4n4
Nu este medic/terapeut
r0x4n4
buna seara!recent m-am lovit la nas si am facut o radiografie si mi s-a spus ca am o mica fractura la piramida nazala. Ar trebui sa ma ingrijorez ?
0
07-03-2012, ora 23:16
costinela89
Nu este medic/terapeut
costinela89
Buna seara!...am o problema din cate am inteles este vorba de deviatia de sept...dureri de cap, nas infundat, sangerari foarte dese, ameteli, in ultima perioada am avut sinuzita cronica si multe batai de cap in ultimi ani nu mai suport si unele dureri dar as vrea niste raspunsuri inca nu sunt lamurita pe langa deviatia de sept la nas...am si un aspect neplacut dar pe langa cel neplacut daca il ating putin mai mult ma doare de imi dau lacrimile. Din cate am vazut pt aspect operatia se numeste reconstructie piramida nazala care nu e aceeasi cu deviatia de sept.Si inca ceva am uitat sa spun cand port ochelari de soare ma doare nasul ca si iarna la temperaturi scauzte dar ma doare doar acolo unde este sa zic deformat nu este ca un nas normal. La spitalul ORL Panduri Bucuresti se pot face amandoua operatiile gratuit? doar cu trimitere de la medicul de familie si adeverinta de la facultate (fiind studenta). Si daca ati auzit de dr. Ciobotariu Anca care se ocupa cu operatii de deviati de sept face si reconstructie piramida nazala? trebuie sa ma duc inainte pt analize?
Daca ma puteti lamuri si pe mine vreau sa fac operatie anul acesta daca s-ar putea la sf luni martie inceputul lunii aprilie.
Multumesc si o seara placuta!
0
18-03-2012, ora 20:54
zuperdanutz
Nu este medic/terapeut
zuperdanutz
Buna seara, vreau sa aduc si eu cateva precizari, care le-am aflat si eu in urma experientei ce am avut-o, si anume o operatie de deviatie de sept, precum si reducerea valului palatin, si a mucoasei nazale. Ce vreau sa le impartasesc celor care vor sa se opereze, in legatura cu acele mese care sunt introduse in nas dupa operatia de sept, pentru a nu mai exista durerile acelea chinuitoare de care am auzit cu totii, exista o solutie care pentru mine e noua, poate nu este asa, si anume mele uleioase (made in germany). Nu am stiut de acet lucru foarte important, insa unde m-am operat eu la Medlife in Brasov, medicul ORL, dar si asistentele m-au asigurat ca nu va durea mai deloc, si asa a si fost mai degraba pot sa spun ca m-a gadilat in nas, deoarece este o zona destul de sensibila. Nu imi doresc sa le fac reclama celor de la Medlife insa pot sa zic ca sunt foarte multumit de operatia, de prestatia in sine a doctorului Oncescu, care din cate stiu eu e cam cel mai bun din Brasov, dar si a asistentelor de acolo. Pot sa zic, ca recuperarea decurge normal, inca nu si-a dat drumul nasul dupa 3 zile, insa pot zice ca nu am avut dureri de nici un fel, nici dupa operatie cat am mai stat in spital, si nici acum cat stau acasa. Nu vrea sa dau cifre exacte, insa va pot spune ca in ceea ce priveste costul operatiei, este unul decent. In concluzie sa nu uitati de acele mese uleioase! :) Multa sanatate!
0
09-04-2012, ora 20:18
mariusbraila11
Nu este medic/terapeut
mariusbraila11
Buna ziua..
As vrea sa ma operez si eu deviatie de sept...
Am inteles ca operatie nu costa nimic "oficial"
Dar cam cat ar trebui sa primeasca un doctor?
Specific ca sunt din Braila
Adaugă un comentariu / răspuns
170 comentarii 1 2 345 6 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Un website dedicat pacienților ce necesită o intervenție chirurgicală. Găsiți aici liste cu chirurgi și clinici de chirurgie, prezentări de servicii și recomandări ale pacienților, dar și informații detaliate despre fiecare operație.
Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: