Operatie cancer pulmonar

20-02-2009
karinrauh
Nu este medic/terapeut
karinrauh
Salut. E prima oara cand scriu pe forum.
Tata a fost diagnosticat cu cancer bronho-pulmonar si trebuie operat. Se pare ca trebuie scos plamanul drept in intregime sau aproape...
Stie cineva care e cel mai bun chirurg in chirurgie toracica de la spitalul militar central Davila, Bucuresti ?
Am inteles ca profesorul Teodor Horvat a iesit la pensie...
Nu stiu la cine sa-l duc si, totusi, e vorba de tata, inima mea...
Va multumesc.
14 comentarii
0
24-02-2009, ora 00:33
adriana pricop
Nu este medic/terapeut
adriana pricop
draga karinrauh si eu o internez maine pe mama la sp DAVILA si mi a fost recomandat dr NISTOR CLAUDIU sef de lucrari in chirurgie toracica intra pe ney si vei vedea ca a reusit performanta de a opera o tumoare gigant de 28cm, 2.6 kg.bafta intra pe sp militar dr claudiu nistor
0
24-02-2009, ora 11:20
karinrauh
Nu este medic/terapeut
karinrauh
Multumesc, Adriana. Pagina spitalului militar nu merge de ceva vreme. Tata e la dr. Nistor, cred ca a avut noroc. Dar ai grija, sef de sectie e dr. Grozavu si el face repartizarile. Nu tine cont de ce vrei tu sau de cine ti-a fost recomandat. Bafta multa si vezi cum reusesti. Cineva mi-a zis pe un alt forum ca dr. Horvat, cel mai bun dintre cei buni, nu s-a pensionat. Ca ar avea cabinet la etajul 4. Intereseaza-te ! Eventuala operatie e facuta de o echipa de medici, nu de unul singur. Bafta ! Sa-mi spui ce ai reusit ! Multa sanatate mamei tale ! Daca stii engleza, iti trimit niste pagini foarte bune legate de cancerul pulmonar, chimio si radioterapie si ce trebuie sa stii. Da-mi semn !
0
17-03-2009, ora 16:41
cri74
Nu este medic/terapeut
cri74
va rog frumos daca puteti sa-mi spuneti ceva despre dr. cristian paleru de la spit. marius nasta
trebuie sa-l operez pe tata la el si nu stiu cum sta "treaba". concluzia tomografiei este "proces proliferativ pulmonar LSD, leziune infiltrativa pleurala dreapta."
0
18-04-2009, ora 18:54
crina25
Nu este medic/terapeut
crina25
Buna. Sunt Crina, si am dorit sa-mi exprim si eu parerea legat de un medic, la care am apelat intamplator, boala unei persoane dragi si recomandarile unor prieteni, facandu-ma sa ajung la Spit.militar. Acolo, am cunoscut pe Dr Grozavu. un om extraordinar, care merita tot respectul, acesta reusind sa faca din tatal meu, dintr-un muribund, un om cu care pot lua masa de PASTE. Am ajuns, acolo, initial pt o consultatie, pt ca pana la urma sa mi se spuna ca trebuie operat, si scos un lob de la plamanul drept. A fost greu, dar multumita acestui om, tatal meu este acum bine. Il recomand, celor care au nevoie de ajutor. PASTE FERICIT!
0
07-11-2009, ora 04:26
michael52
Nu este medic/terapeut
michael52
Dlor, as dori sa stiu daca mai face cineva tratament cu Nicolit, eu fac de 5 luni si doream sa facem schimb de informatii. -
0
30-03-2010, ora 01:22
mihaialbu
Nu este medic/terapeut
mihaialbu
Am auzit de Dl.T. Homeopat Lungu Gabriel singurul din Europa care are un tratament secret pentru toate tipurile cancerului. Din pacate cartea a fost interzisa datorita popularitatii si renuntarea multora la medicina coneventionala. Dansul este colaborator cu Dr. Simoncini si Maria Wagner. Din cate am inteles cartea dansului Tratamentul secret al cancerului este data din mana de catre bolnavii de cancer deoarce reprezinta un tratament pe produsele care vindeca cancerul garantat si dieta anti-cancer care opreste din start dezvoltarea celulei canceroase. Cu toate ca este ft greu de gasit il puteti contacta prin intermediul cancerigen.ro care au copia dansului dupa Tratamentul secret.
0
30-03-2010, ora 09:35
karinrauh
Nu este medic/terapeut
karinrauh
Catre michael52, tata a facut tratament cu Nicolit mult timp. Pot sa va spun ca, inainte sa inceapa, avea episoade de tuse puternica urmate de expectoratii cu sange, lucru care a disparut aproape complet dupa Nicolit. S-a oprit din el o perioada, simtindu-se rau din alte motive si expectorarile au revenit. Deci eu cred ca sunt legate. In afara de asta, nu am vazut vreun alt efect. Dar poate ca la tata era deja in stadiu prea avansat tumora... Mult succes ! Poate reusiti ! Fiecare caz e diferit.
0
30-03-2010, ora 09:40
karinrauh
Nu este medic/terapeut
karinrauh
Catre crina25, ma bucur enorm pentru faptul ca ai reusit sa-ti salvezi tatal. Dar nu uita un lucru extrem de important: in orice clipa ti se spune ca esti vindecat, in cazul cancerului, asta inseamna ca iti faci analize permanente si ca esti mereu la consultatie la medic ! Sa nu cumva sa faci eroarea de a crede ca aceasta boala nu se poate intoarce ! Tatlui meu i-au zis ca este vindecat si ca poate pleca acasa. Dar au omis sa-i spuna ca trebuie sa revina mereu la consultatii. Iar omul cand aude ca e vindecat si e fericit, mai uita si de alte parti neplacute. Nu evita ! Mereu consultatii si analize ! Poate face diferenta dintre viata si moarte ! Profita de norocul pe care l-ai avut ! Eu iti tin pumnii.
0
30-03-2010, ora 17:35
Dr. Bolca Ciprian
Chirurgie toracica
Dr. Bolca Ciprian
pt karinrauh
daca nu ai observat postarea lui Crina25 are 1 an vechime.
tratamentele homeopate au efect in combinatie cu tratamentele clasice
nu va lasati pe mana diversilor sarlatani
nu este nimic dovedit stiintific
si nu cred ca cunoasteti personal pe cineva care a scapat doar cu tratament homeopat
aveti grija
multa sanatate
0
01-04-2010, ora 08:22
michael52
Nu este medic/terapeut
michael52
Prieteni, am deja 9 luni de cand iau Nicolit.dar am facut si 2 serii a cate 6 sedinte de chimioterapie.Dlor, ce pot sa va spun este ca deocamdata nu-mi fac rau.Cand am fost operat in septembrie 2008, un "binevoitor", mai mi-a dat intre 6 si 8 luni.Eu stiu ca "baza" tratamentului sant tot tratamentele chimio, dar am apucat sa iau acest Nicolit si sincer sa fiu imi este greu, dar si frica sa-l intrerup, mai ales ca nu este nici prea scump.Acum cateva zile am citit si de "fenomenul Placebo" si sant hotarat sa merg cu Nicolitul pana la capat.Cine are informatii despre acest fenomen, isi dau seama de ce nu mai renunt la Nicolit !!! Dar tot atat de adevarat este si faptul ca medicul oncolog care se ocupa de mine, foloseste o linie de tratament chimio care deocamdata, ma ajuta.Faptul ca inca mai traiesc este un argument serios.Tot atat de adevarat este ca in afectiunile pneumologice, starile bolnavilor se pot brusc schimba de la o zi la alta.Citesc, ca unii prefera tratamentul in "strainatate".Acesti oameni au bani de aruncat pe fereastra.Pai" noi, inca mai avem in Romania mari "somitati" in toate domeniile medicinei, si ei se duc afara ??? De ce ? O sa-mi spuneti ca au plecat multi medici si asistenti "afara", da asa este, au plecat cei care au avut niste "aranjamente" corecte, dar si multi medici, care in Romania s-au simtit "frustrati" !!! Barosanii medicinei romanesti, sant tot aici, dar trebuie sa stim si cum sa-i abordam.
Dl. dr. Ciprian Bolca, nu am mai ajuns pe la dvs., dar va promit ca imediat ce fac tomografia, in aprilie, va voi solicita, o consultatie, nr. dvs de telefon il mai am.Va doresc tot binele din lume pt sfaturile care mi le-ati dat si care m-au ajutat foarte mult moral si nu numai.In prezent mai am 2 serii de tratament chimio.Iar voua prieteni, va doresc o zi linistita, si sa nu uitati niciodata ca si maine mai e o zi.
0
01-04-2010, ora 10:07
Dr. Bolca Ciprian
Chirurgie toracica
Dr. Bolca Ciprian
va astept cel mai tarziu pana in 15 mai
dupa care plec in Canada...
0
01-04-2010, ora 10:18
michael52
Nu este medic/terapeut
michael52
Va multumesc pentru intelegere, voi veni in mod sigur.Astept OKul de la medicul oncolog, pentru efectuarea tomografiei, iar dupa aceea voi veni la dvs si cu celelalte tomografii pentru a vedea evolutia bolii.Sa vedem daca si CT confirma starea mea de sanatate.Inca odata va multumesc.
0
23-01-2011, ora 21:40
alicealt
Nu este medic/terapeut
alicealt
trebuie sa ma operez...lobectomie..vreau sa merg ın afara- GERMANIA sau AUSTRIA..aveti vreo recomandare? ştiti cumva cam care ar fi preturile.. va multumesc nespus..va rog ındrumati-maaaa..

mesc..
0
24-01-2011, ora 00:01
Dr. Bolca Ciprian
Chirurgie toracica
Dr. Bolca Ciprian
preturile sunt f mari
intre 30000 si 60000 de euro
si eventuale complicatii (care sunt posibile) le platiti separat
si nici chirurgii de acolo nu sunt mai buni
pot spune ca din contra
conditiile hoteliere este insa drept ca sunt f diferite
dar acum exista si in spitalele din Bucuresti rezerve private

cu stima
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul