operatie colecist - complicatii

27-01-2015
military
Nu este medic/terapeut
military
Buna seara. Mama mea a fost operata ieri, 26.01.2015, fiind extirpata fierea. Atat dupa operatie cat si azi s-a plans de dureri mari si de probleme la respiratie. Inca este la terapie intensiva. Este normala aceasta stare la aceasta operatie?
Va multumesc.
3 comentarii
0
28-01-2015, ora 10:46
Dr. Adrian Platon
Chirurgie generala, Bucuresti
Dr. Adrian Platon
Buna ziua.
Cat timp este in ATI, postoperator imediat, este sub supraveghere atenta si competenta. In momentul in care evolutia e buna, va fi transferata pe sectie.
0
29-01-2015, ora 10:13
mir2211
Nu este medic/terapeut
mir2211
As avea si eu o intrebare pentru dvs.domnule doctor...Eu am piatra la fiere de cativa ani, e in jur de 2cm diametru..Daca am fibrilatie atriala si suport greu si o anestezie dentara ce sanse am sa fiu operata????.Va multumesc
0
28-02-2015, ora 20:31
gabbar
Nu este medic/terapeut
gabbar
Buna ziua!

In date de 25 februarie am fost operat laproscopic de de fiara(extirpat cu 11 pietre de 2-3cm), dupa trei zile am fost acasa. Tin regimul indicat, nu am probleme daca mananc, nici cu scaunul, ranile mai dor in special la culcare sau ridicare in pat, dar in fiecare seara fac febra in jur de 38 grade. Este normal, si cat timp poate sa tina febra.

Multumesc ptr. raspuns!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Un website dedicat pacienților ce necesită o intervenție chirurgicală. Găsiți aici liste cu chirurgi și clinici de chirurgie, prezentări de servicii și recomandări ale pacienților, dar și informații detaliate despre fiecare operație.
Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Colecistul mărit (vezica biliară mărită) - cauze și tratament
  •