Operatie cu suruburi hernie de disc

06-12-2017
Sorin_andreea
Nu este medic/terapeut
Sorin_andreea
Buna seara!! Trebuie sa ma operez de o extruzie discala stanga care imi afecteaza si l5-s1. Neurochirurgul a spus ca trebuie sa imi implanteze suruburi si mi-e cam frica. De la inceputul anului pana prin septembrie am avut niste dureri groaznice, am luat o gramada de pastile si morfina. De prin septembrie durerile de picior (stangul) au cam disparut dar acum ma doare spatele care inainte nu ma durea. Acum sa simt bine, ma pot misca, mai fac cate ceva prin casa dar nu pot munci si mi-e teama ca dupa operatie o sa fiu mai rau ca acum. Doctorul a spus ca nu imi garanteaza ca durerile de spate vor disparea, ba din contra, a zis ca o sa am dureri mereu si ca, probabil, nu voi putea munci, cel putin nu o munca care sa presupuna efort fizic mare. Nu stiu ce sa fac, sunt inca tanar, am 29 de ani. Sunt alternatine pt temutele suruburi?? Ar trebui sa caut alte opinii??

Va nultumesc!
3 comentarii
1
08-03-2018, ora 00:31
Istvanocsi
Nu este medic/terapeut
Istvanocsi
Salut, tinere!
Îmi pare rău să citesc așa ceva! Trebuie să ai curajul să te operezi. Eu am 57 ani, la fel eram ca tine, am interupt serviciul din cauza durerii, la L5-S1, am avut o vertebra alunecata, 7mm.
Si am făcut operație, mi-au pus patru șuruburi și două plăcuțe, Operația a durat cca 5 ore, nu știu nimic, nu am simțit nimic! A treaba zi am coborat din pat și m-am dus singur la baie! După 6 zile am fost acasă! Pracizez că a fost o operație clasică ! O sa-ți scriu mai mult, întrebă mă orice, acum e târziu!
0
08-03-2018, ora 00:36
Istvanocsi
Nu este medic/terapeut
Istvanocsi
------*
Înscriete în grupul meu ptr mai multe detalii

(*modificat de admin)
0
26-05-2018, ora 01:00
Dr. Adam Span
Ortopedie si traumatologie, Koblenz
Dr. Adam Span
5 ore pentru o spondylodeza 1 etaj, si fara cage-uri?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: