operatie de protezare totala de sold

14-01-2015
MMMB
Nu este medic/terapeut
MMMB
Mama mea (70 ani) urmeaza sa se opereze de coxartroza, prin proteza totala de sold la piciorul drept. Operatia va avea loc la Deva iar proteza urmeaza sa fie gratuita, fiind platitta de CAS. Intrebarea mea se refera la 'atentia' care ii priveste pe medici (ortoped + anestezist) cam cat ar trebui sa fie ? Nu cunosc pe nimeni care sa fi trecut prin asa ceva si nu gasesc nici un raspuns lamuritor. Va rog, la adapostul anonimatului, sa imi spuneti acest lucru, care oricum stim ca se practica, am nevoie sa imi fac o idee. Va multumesc.
1 comentarii
0
14-01-2015, ora 20:04
MARTON
Nu este medic/terapeut
MARTON
IN primul rand trebuie sa te gandesti la sanatatea mamei, si de restul te vei ocupa la spital unde vei discuta cu ceilalti pacienti din salon dar cel mai bine fiecare pacient ofera cat poate si isi permite.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Un website dedicat pacienților ce necesită o intervenție chirurgicală. Găsiți aici liste cu chirurgi și clinici de chirurgie, prezentări de servicii și recomandări ale pacienților, dar și informații detaliate despre fiecare operație.
Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Un program de mers cu un obiectiv de distanță poate îmbunătăți funcționarea după operația de înlocuire a șoldului
  •