Operatie varicocel

21-01-2011
Nestea
Nu este medic/terapeut
Nestea
Buna ziua,

In 3 zile voi fi operat de varicocel si inca nu stiu prea multe despre aceasta operatie. Urmatoarele mele intrebari sunt:
- in ce zona voi fi operat?
- in cate zile ma va externa?
- in cat timp pot relua activitatea zilnic si sportiva?
- in cat timp voi fi vindecat complet?

Multumesc pentru timpul acordat subiectului si pentru raspunsuri. Multa sanatate!
8 comentarii
0
22-01-2011, ora 20:49
baciuc29
Nu este medic/terapeut
baciuc29
Si eu ma voi opera Luni de varicocel nici eu nu stiu prea multe, habar nu am in ce zona va fi operatia, habar nu am cum sa ma pregatesc ce sa fac, in ce consta aceasta operatie...daca tu ai aflat mai multe Nestea poate imi spui si mie mai multe ca am cazut amandoi la datorie in aceeasi zi...sper sa fie bine si sa iesim bine din aceasta operatie.Astept raspuns.
0
23-01-2011, ora 08:47
Nestea
Nu este medic/terapeut
Nestea
am vorbit aseara cu unul din doctori si luni nu avem voie sa mancam si sa bem, mi s-a spus ca mi se vor face o serie de analize, abia pe la 11 voi fi bagat in sala de operatie. Operatia se face in partea stanga inferioara a abdomenului, simetric cu operatia de apendicita, eu vreau sa optez pt anestezie generala ca rahia a destul de nasoala. dupa operatie iar n-am voie sa mananc, abia seara o sa incep cu compoturi, supe, iaurt si daca totul merge bine, cum sper si eu, miercuri ma va externa. N-am vorbit nimic inca de durata de vindecare si dupa cat timp pot sa reiau actvitatea sportiva. Daca mai ai intrebari te mai astept cu un post sau o adresa de email
0
23-01-2011, ora 19:06
baciuc29
Nu este medic/terapeut
baciuc29
-* astept sa imi dai un add sa vorbim mai multe...am niste emotii de nu iti poti imagina, la fel mi sa spus si mie ca maine dimineata tre sa imi faca niste analize si pe urma urmeaza joaca.


(*modificat de administrator)
0
23-01-2011, ora 19:27
Nestea
Nu este medic/terapeut
Nestea
te-am adaugat
0
23-06-2021, ora 19:59
Mariius
Nu este medic/terapeut
Mariius
Bună, imi puteți spune și mie cum a decurs operația la voi ?Pentru că si eu urmează să mă operez și ma tem foarte tare și m-ar ajuta foarte mult un raspuns de la cineva care a trecut prin asa ceva.
0
05-08-2021, ora 18:47
Ionutz06
Nu este medic/terapeut
Ionutz06
Cum te simți în prezent?La cât timp ai putut munci că înainte(sa ridici greutăți etc)?La ce spital și făcut operația?Cât te-a costat?Am și eu la ambele testicule.
0
07-08-2021, ora 20:35
Ionutz06
Nu este medic/terapeut
Ionutz06
Cum sunt venele normale la testicul?Se simt la palpare?Te rog sa îmi răspunzi
0
22-01-2022, ora 19:10
John 55
Nu este medic/terapeut
John 55
Buna seara, cum a fost operația ?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Un website dedicat pacienților ce necesită o intervenție chirurgicală. Găsiți aici liste cu chirurgi și clinici de chirurgie, prezentări de servicii și recomandări ale pacienților, dar și informații detaliate despre fiecare operație.
Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: