Orgametril

15-03-2016
Irinairy
Nu este medic/terapeut
Irinairy
Buna ziua.Am urmatoarea problema si v-as ruga din suflet sa ma ajutati cu un raspuns daca se poate.In urma cu aproximativ jumatate de an am mers la farmacie sa imi dea ceva pt oprirea menstruatiei pt 1 zi sau 2.Mi-a dat orgametril, 3 pastile pe care le-am luat dimineata si seara iar ultima pastila in cea de-a doua zi.Cand am inceput sa iau pastilele aveam deja menstruatie(eram in prima zi).Dupa vreo 2-3 saptamani de la toata treaba asta a inceput sa/mi iasa cosuri mari, dureroase sub piele.Am mers la dermatolog, mi-a dat tetralysal dar specific ca tot imi mai iasa cate un cos, chiar 2 odata la 2 zile.Sa/mi fi dat pastilele aceasta reactie?Anticonceptionale n-am folosit in viata mea iar la ginecologie sunt cu analizele la zi, totul bine fara urme de chisturi sau altceva.Astept un raspuns, va multumesc anticipat.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Aplicația Activ (by ROmedic)
Vrei să fii sănătos? Vrei să slăbești? Vrei sa fii în formă și să arăți bine? Vrei să te simți bine în corpul tău? Atunci trebuie să faci eforturi. Aplicația web "Activ" te ajută să fii consecvent în lupta pentru sănătatea ta.

Accesează gratuit Aplicația
Acest site foloseste cookies. Continuand navigarea va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor. Detalii OK