orgasm????!!!!...hmmm

23-05-2007
lisa
Nu este medic/terapeut
lisa
mi'am inceput viata sexuala acum un an dar nu am avut orgasm pana acum...am avut 2 parteneri in tot acest timp dar nimik...cu primul nu simteam mare lucru...insa cu persoana cu care sunt acum ma inteleg de minune in pat...totul e bine...simt o placere care imi furnica tot corpul...nu sunt cuvinte sa descri ce simt...dar totusi nu am avut pana acum orgasm...imi poate spune cineva care e problema...va multumesc...Lisa
5 comentarii
0
24-05-2007, ora 00:00
Dr.Evelyn
Nu este medic/terapeut
Dr.Evelyn
cred ca problema e aceea ca nu stii de fapt ca ai orgasm pentru ca te astepti sa fie exact asa cum il descrie prietena cea mai buna sau Sandra Brown in cartile ei...orgasmul insa e resimtit diferit de fiecare femeie in parte iar eu cred, citind cele scrise de tine, ca ai orgasm
0
28-05-2007, ora 00:00
lisa
Nu este medic/terapeut
lisa
ok...sa zicem k asa e...dar nu ar trebui oare ca starea de excitare sa scada dupa un timp de la inceperea actului sexual...cel putin atunci cand ai orgasm clitoridian asa este...nu tot asa ar trebui sa fie si orgasmul vaginal...???...
0
29-05-2007, ora 00:00
Dr.Evelyn
Nu este medic/terapeut
Dr.Evelyn
adica tu ramii egal excitata si nesatisfacuta la sfirsitul actului sexual vaginal?.
0
29-05-2007, ora 00:00
lisa
Nu este medic/terapeut
lisa
ceva de genul...intimpul actului placerea este mare...o simt in tot corpul...dar se pare k nu pot depasi acest nivel de placere, la sfarsitul actului ramanand nesatisfacuta...cu partenerul ma inteleg bine...comunicare exista...ar putea sa fie problema faptul k ne gandim prea mult la acest lucru???...va multumesc pt raspunsuri...Lisa
0
02-08-2007, ora 00:00
andrerox
Nu este medic/terapeut
andrerox
eu cred ca problema asta cu obtinerea orgasmului nu tine numai de tine ci si de partener. Daca el nu stie cum sa te ia, cum sa se poarte cu tine inaintea inceperii actului sexual si cum sa se miste in timpul lui tu nu vei reusi sa ai orgasm. Si sa faci dragoste e o arta. Totul tine de cum se misca partenerul sau depinde in unele cazuri si cum te misti tu.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: