Orgasm conditionat

07-09-2011
AndreeaAC
Nu este medic/terapeut
AndreeaAC
Buna, am 24 de ani si mi-am inceput viata sexuala acum 8 ani. Am stiut de la inceput despre orgasmul clitoridian si era singurul pe care il aveam pana acum 2 ani cand am avut un iubit cu care am cunoscut orgasmul vaginal. Incepusem sa cred ca este un mit. L-am avut din greseala, nici nu inteleg cum si de ce. Am avut iubiti pe care i-am iubit mai mult, care ma excitau mai mult si care erau mai dotati. Dar dintr-un motiv sau altul el a fost singurul care m-a facut sa simt asa ceva. Cred ca si eu am fost la randul meu singura femeie pe care a facut-o sa se simta asa. E adevarat ce se spune, trebuie sa stimuleze un anumit punct, si marimea nu conteaza!.El cred ca avea cam 15 cm.si grosime normala. Absolut normal. Cel mai important cred ca a fost preludiul, si increderea pe care o aveam unul in altul. Am observat insa ca pot ajunge la orgasm numai stand eu deasupra, si nu in alta pozitie. Plus de asta, dupa ce ne-am despartit au aparut problemele, nu mai pot avea orgasm cu altcineva! Am observat de asemenea ca si cu el de multe ori ma plictiseam incercand sa stimulez numai acel punct si concentrandu-ma numai pe orgasm. Ce metode..nu stiu,..ce se poate face pentru a ajunge mai usor la orgasm? Trucuri, sfaturi, orice mi-ar fi de ajutor. Va multumesc!
5 comentarii
0
07-09-2011, ora 09:47
c0rina
Nu este medic/terapeut
c0rina
Orgasmul este in cap si nu depinde dect foarte putin de dotari si puncte. Esti blocata in cap...ar trebuii sa te relaxezi si sa nu mai cauti orgasmul, el va venii de la sine.
0
07-09-2011, ora 10:04
c0rina
Nu este medic/terapeut
c0rina
Bea un paharel de vin bun inainte de a face sex.
0
07-09-2011, ora 14:49
AndreeaAC
Nu este medic/terapeut
AndreeaAC
Nu cred ca sunt blocata in cap si ba da, orgasmul depinde si de puncte. Daca nu ma atinge unde trebuie nu simt placere. Insa ai dreptate, ar trebui sa ma relaxez mai tare si sa nu mai caut orgasmul, insa cand o fac, simt ca ma lungesc prea mult cu placerea, si de fapt nu mai ajung la extaz. E doar o placere continua ce simt. Faza cu vinul trebuie sa o incerc. Va multumesc
0
02-10-2011, ora 17:35
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
Incearca sa o faci mai rar, asta va ajuta la atingerea orgasmului intr-un timp mai scurt si fara a fi nevoie sa iti folosesti imaginatia la maxim. Evita masturbarea si "pastreaza-ti" orgasmele pentru partidele de sex. Orgasmul vaginal este extrordinar, esti o norocoasa ca l-ai experimentat, majoritatea femeilor habar nu au ce inseamna. Este total diferit de cel clitoridian.. O singura data am avut din pacate..
0
13-01-2012, ora 13:24
ioan_1200
Nu este medic/terapeut
ioan_1200
Andreea, ai dreptate, conteaza si localizarea punctelor, deasemenea forma penisului, nu neaparat dimensiunea, si cel mai important, este necesar sa fii ""acolo"", cat se poate de prezenta, sa traiesti momentul, poate esti o fire mai cerebrala, motiv din pricina caruia nu reusesti sa te ""conectezi"" la moment; sunt persoane (femei) care, foarte tarziu au descoperit acel moment, si datorita atitudinii partenerului, si a rabdarii pe care o acorda; lucrurile acestea nu se pot povesti, in niciun caz pe un forum, sunt persoane capabile sa te deblocheze, daca este cazul, psihic, sau sa-ti acorde ajutor pentru a avea o atitudine ""corecta"" in momentul ce este responsabil de producerea acelei atat de cautate stari.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: