Orgasm si testicule

22-10-2010
pager61
Nu este medic/terapeut
pager61
Buna,

poate sa imi spuna cineva care e legatura intre stimularea testiculelor si producerea orgasmului ?
Eu de fiecare data cand am orgasm, simt ca el se genereaza undeva la nivelul testiculelor, si, ca si localizare a senzatiei, tot acolo mi se pare ca se si intampla...
Exista riscul sa raman fara testicule si as vrea sa stiu ce o sa aleaga de placerea din timpul sexului...?
Daca, eventual, citeste cineva care a fost operat, rog mult daca poate sa-mi dea o parere despre cum se desfasoara sexul "dupa"...
3 comentarii
0
23-10-2010, ora 09:35
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Un lucru e clar: nu veţi rămânea fără testicule din cauza orgasmului. Singurul astfel de caz care a apărut în presă se referea la o soţie hotărâtă, care a descoperit că e înşelată exact când soţul era în ipostază intimă cu amanta. Atunci a pus mâna pe cosor şi l-a jugănit. Deci, se poate spune că a ajuns fără testicule în urma orgasmului. Dacă aveţi un pic de grijă, nu va fi cazul dv.
0
23-10-2010, ora 18:33
pager61
Nu este medic/terapeut
pager61
Buna,
va multumesc pentru promptitudinea raspunsului. M-am exprimat eu putin necoerent. Exista posibilitatea sa trebuiasca sa mi se faca orhiectomie bilaterala. Ma intrebam ce o sa se aleaga de orgasmul meu daca raman fara testicule in urma operatiei.
Va multumesc.
0
03-11-2011, ora 06:10
aricii
Nu este medic/terapeut
aricii
Inteleg ca esti castrat, as vrea sa vorbim despre asta, sriemi daca vrei si mai intri pe aici
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Lovitură la/în testicule
  • Tipuri de orgasme
  •