Orl

10-03-2018
Noname87
Nu este medic/terapeut
Noname87
Buna dimineata.Am si eu o problema la urechea dreapta, de curand am fost lovit cu o minge in ureche foarte puternic si acum dupa cateva zile am urechea infundata si un auz slab plus ca de cateva zile imi supureaza doar pe timpul noptii un lichid galbui.in aceasta situatie se poate sa fi suferit vreo fisura de timpan??? Ce ma sfatuiti sa fac??
3 comentarii
1
10-03-2018, ora 13:00
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
da, este foarte posibila o perforatie de timpan
luni obligatoriu ajungi la ORL
pana atunci..cu servetel de hartie curati urechea, usuci in interior cu aer cald de la un uscator de par
NU ajunge apa in ureche !!!!
0
11-03-2018, ora 09:27
Noname87
Nu este medic/terapeut
Noname87
Multumesc mult...e ceva grav domn doctor? Cum se trateaza ce am eu?Cum credeti ca ma pot proteja cel mai bine ??Lucrez ca bucatar si in bucatarie cum stiti este abur, grasime, etc.
0
11-03-2018, ora 10:54
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
vata imbibata in ceva uleios..sa nu treaca aburiii
dupa ce ajungi acasa, scos vata, uscat interiorul urechii cu servetel de hartie si uscator de par
Adaugă un comentariu / răspuns

Aplicația Activ (by ROmedic)
Vrei să fii sănătos? Vrei să slăbești? Vrei sa fii în formă și să arăți bine? Vrei să te simți bine în corpul tău? Atunci trebuie să faci eforturi. Aplicația web "Activ" te ajută să fii consecvent în lupta pentru sănătatea ta.

Accesează gratuit Aplicația
Acest site foloseste cookies. Continuand navigarea va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor. Detalii OK