os de peste

124 comentarii 1 2 ..... 4 5
0
08-10-2015, ora 23:33
Lupas Anamaria
Nu este medic/terapeut
Lupas Anamaria
Buna, am ingitit un os de peste acum 4 zile, am fost la urgenta mi - au facut endoscopie si nu l- au vazut.Acum am hipersalivatie si cand inghit se aude un zgomot si simt o greutate in esofag, ce se poate intampla, ce sa fac ?
0
09-09-2016, ora 15:40
tender
Nu este medic/terapeut
tender
Buna ziua eu am patit altceva am inghitit un os de peste si problema a fost ca nu mi-a ramas in gat si tocmai in fund nu puteam face treaba mare ca nu mai puteam de durere si nici nu am stiut care e problema pana cand in final am reusit sa-l scot binenteles cu degetul nu ma puteam aseza in fund pe scaun de durere. Ma-m dus la baie si am reusit sa-l scot abia atunci am vazut despre ce este vorba.
0
08-07-2017, ora 23:42
Oana09.1987
Nu este medic/terapeut
Oana09.1987
Am inghitit un os de peste de vreo1, 5 cm si putin mai gros, m-a zgarit putin pe gat dar a trecut iar acum ma cam inteapa uneori stomacul ce sa fac? Adevarul e ca m-am cam speriat si parca am un nod la intrarea in stomac! O fi ramas pe undeva in esofag sau e in stomac si isi face de cap? Imi e frica sa nu cumva sa imi perforeze ceva.Am luat un kebene plus pt a ma ajuta la digestie! Sunt in concediu la mare si sunt cam speriata!
0
11-10-2018, ora 11:06
liamariamarinela
Nu este medic/terapeut
liamariamarinela
buna ziua,
M-am intepat cu un os de peste foarte fin acum doi ani la deget.
Nu am reusit sa-l scot atunci si periodic se intampla sa ma manance foarte tare in zona degetului mare si chiar toata mana si cred ca este de la acel os.Nu se vede nimic sa-l pot scoate dar am o senzatie foarte neplacuta
va rog sa-mi dati un sfat ca nu stiu ce sa fac.
Adaugă un comentariu / răspuns
124 comentarii 1 2 ..... 4 5

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.