osteochondromatoza

14-01-2010
eniko82
Nu este medic/terapeut
eniko82
sint din mures si vreau sa intreb pe dm dr uscatu daca imi poate recomanda un tratament sau alte investigati in cazul meu am fost diagnosticat si operat in umar de 2 ori cu osteochondromatoza si mi sa efectuat biopsie rez tesut osos spongios cu maduva hematogena tesut fibrohialinizat pozitiv la col gizen fara tesut cartilaginos la 6 luni dupaoperatie imi apar mai multe leziuni ce se obsearva la compiuter tomograf lipsa de substanta osoasala nivelul corticuleicapului humeral asociat cu leziuni sclerotice spongioase ce intereseaza si cavitatea glenoida imi apar si la glezna genungi toate ariculatiile am efectuat si osteocintiaza care recomanda investigarea mai amanuntita a gleznei sting si a homoplatului am durei si amorteli pe toti membri mai ales noaptea iau tador 3x2 tablete si tamadol calmant mi sau interzis cortizoanele mi sa mai gasit si un chist seros simplu ovarian ce sa operat toate au legatura la ce ma pot astepta ce miati recomanda sa fac deja am dureri si dificultati la mers ma dor tare si soldurile si genunghi astept sfatul dumnevoastra cu stima eni82
1 comentarii
0
14-01-2010, ora 21:25
Dr. Marius Uscatu
Ortopedie si traumatologie, Bucuresti
Dr. Marius Uscatu
Stimata Doamna,
Afectiunea D-voastra, asa dupa cum o descrieti, este de competenta reumatologului si nu a chirurgului.
Prin urmare, consultati un reumatolog.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg Glezna si Picior
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.