Otita congestiva

20-06-2013
Ionut1992
Nu este medic/terapeut
Ionut1992
Buna Ziua.Problema mea a inceput cand am inceput sa ma duc la plaja;m-am bagat cu capul in apa si mi s-a infundat urechea;seara s-a desfundat;a doua zi am fost iar la plaja, iar m-am bagat cu capul in apa si iar mi s-a infundat urechea;vorbesc doar de urechea stanga;dar de aceasta data nu mai mi s-a desfundat;m-am dus la urgente ieri dimineata si mi-au spus ca am facut otita congestiva;mi-au dat augmentin, otocalm, vibrocil si ibubrofen;am inceput sa iau de ieri tratamentul dar nu e nici o schimbare;iar intrebarea mea este in legatura cu otocalm-ul.pun 2 picaturi de 2 ori pe zi(asa mi s-a spus) dar chiar si dupa o ora dupa ce stau cu capul in pozitie orizontala, cand ma ridic, lichidul se scurge inapoi.este normal?
3 comentarii
0
20-06-2013, ora 22:08
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
intrebarea mea este daca la urgente era un medic orl
orice alt medic de la urgente... nu stie sa examineze urechea corespunzator
orice priblema de nas, gat, urechi... se trateaza la orl... nu la urgente
0
21-06-2013, ora 18:22
Ionut1992
Nu este medic/terapeut
Ionut1992
Da, dupa ce ma consultat medicul de garda, mai exact mi-a adresat cateva intrebari, m-a trimis la ORL.Acolo mi s-a spus ca am otita congestiva, mi-a dat tratamentul.Il urmez de 2 zile jumatate dar tot nu mi s-a desfundat urechea.Tratamentul este pentru 5 zile, intrucat pe reteta am 10 pastile de augmentin care trebuie sa le iau la 12 ore.
0
23-06-2013, ora 18:56
Ionut1992
Nu este medic/terapeut
Ionut1992
Domnule Doctor !!! Cei din Constanta mi-au dat tratament gresit.S-au uitat 30 de secunde la mine in ureche mi-au spus ca am otita congestiva, mi-au dat tratament.Sunt student in Constanta, dar sunt din Braila.Ieri am venit in Braila, si astazi am fost la Spitalul Judetean.Doctorul de aici mi-a spus ca aveam dop format, mi-a facut spalaturi, mi-a dat alt tratament, acum sunt mai bine.Cei din Constanta mi-au dat picaturi de ureche, dar picaturile nici macar nu ajungea la timpan pentru ca aveam un mare dop format !! Sunt student, nu pot spune ca am bani.Dar am dat 50 de lei pe un tratament gresit, am luat si 4-5 zile antibiotice de pomana.Si banii sunt irecuperabili.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: