otita seroasa

20-01-2012
62mary
Nu este medic/terapeut
62mary
Dupa ce am fost diagnosticata, cu otita seroasa, am urmat o luna tratament medicamentos, dupa care( dupa o timpanograma) mi s-a facut o injectie in timpan(5.01.2012) ptr.ca serul introdus sa determine lichidul din spatele timpanului sa coboare in gat. Dupa o saptamana, la control situatia era neschimbata, asa ca dupa inca o timpanagrama mi s-a spus sa fac 7 sedinte cu raze ultrascurte, mai am de facut 2 dar nu vad nici o schimbare. Acasa eu am pus si bioptronul, si tot nimic. Ce ma sfatuiti sa fac, care ar fi pasul urmator?Multumesc, frumos!
5 comentarii
0
21-01-2012, ora 08:44
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
pt. 62mary

trimite audiograma si timpanograma pe adrsa mea de hotmail
-
0
21-01-2012, ora 21:02
62mary
Nu este medic/terapeut
62mary
Am trimis pe mail timpanograma.Sper sa o puteti deschide. Multumesc frumos!
0
27-01-2012, ora 18:51
elena isa
Nu este medic/terapeut
elena isa
buna ziua cine ma poate ajuta si pe mine cu un sfat..de vreo 2 zile am dureri de urechea dreapta gat si masea..dar eu masele le am puse si nu am nici-o problema am incercat cu neubrofen si cu augumentine nu mai stiu ce sa fac sa-mi treaca durerea noptea mi se face un cosmar pt ca nu pot dormi din cauza durerii:(:(
0
27-01-2012, ora 18:55
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
1. durerea poate fi de la ureche.. in acest caz obligatoriu trebuie sa fie si auzul scazut
daca auzul e bun.. nu e urechea de vina
2 poate fi de la amigdale.. dar este obligatoriu sa doara in gat si la inghitit

si varianta 3.. ce mai Neconvenabila pentru Dvs !!!!
posibil durere sa fie de la dantura.. de sub lucrare..si aici e foarte complicat de tratat.. se ajunge l;a scos lucrarea !!!!
0
27-01-2012, ora 19:05
elena isa
Nu este medic/terapeut
elena isa
da ma doare cand inghit si cu urechea cand eram mai mica am avut probleme de otita eu cred ca de la dantura sa nu fie pentru ca mi-au omorat nervii pentru a putea baga pivotii..dar in orce caz ma voi duce la un doctor va multumesc pentru raspuns
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: