Otita seroasa la copil...

12-03-2018
Camena
Nu este medic/terapeut
Camena
Buna ziua. Dupa o pneumonie acuta interstitiala si tratament injectabil cu cefort, ne am exernat din spital cu o otita seroasa. In spital am folosit colargol. In prezent nu mai are absolut deloc secretii in nas. Este total uscat. Azi, la control orl mi s a spus ca inca este apa acolo. Mi s a spus ca daca intr o luna persista, sa scoatem polipii.o luna astept pur si simplu fara sa facem absolut nimic? ce pot face? Va multumesc anticipat.
4 comentarii
0
12-03-2018, ora 17:01
Camena
Nu este medic/terapeut
Camena
Copilul are 2 ani si 4 luni. Va multumesc mult.
0
12-03-2018, ora 20:19
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
1.unica investigatie care arata daca este ceva in spatele timpanului este Timpanograma ( impedansmetria) sa facut asa ceva ???
2. ati citit ce sa mai scris pe form despre catar tubat si otita seroasa ???
0
12-03-2018, ora 23:11
Camena
Nu este medic/terapeut
Camena
Am citit despre " operatiunea" cu saculet cald. Si frecat urechea..nu am facut decat simpla investigatie de rutina, in care medicul se uita cu acel aparat...Sa facem timpanograma?
0
13-03-2018, ora 09:59
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
practic acum tratati ceva.. care NU stiti ca exista sau nu
obligatoriu consult la ORL ( otoscopie la microscop) , timpanograma
Adaugă un comentariu / răspuns

Aplicația Activ (by ROmedic)
Vrei să fii sănătos? Vrei să slăbești? Vrei sa fii în formă și să arăți bine? Vrei să te simți bine în corpul tău? Atunci trebuie să faci eforturi. Aplicația web "Activ" te ajută să fii consecvent în lupta pentru sănătatea ta.

Accesează gratuit Aplicația
Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.