otoscleroza

15-02-2011
valeca
Nu este medic/terapeut
valeca
buna seara
dupa ce m-am plimbat 3 luni pe la pe la trei doctori din bucuresti, respectiv dr.georgescu de la panduri, dr.david lucian si dr, ciuchi, am decis -m-am operat la dr. ciuchi, costa 700 euro op. +100euro pistonul +250 lei cazarea
operatia a reusit, totul este un succes, aud f. bine
dr.georgescu nu a vrut sa ma opereze spunind ca nu se mai poate face nimic pt. mine, salut asta e voi fi surda toata viata, senina, neintelegand dece sunt eu asa de disperata
doctorul david care dupa ce l-am asteptat 3 ore la usa in spital, a trecut pe linga mine cu o aroganta de nedescris spunind (fara sa se uite spre mine ) ca el nu acorda consultatii decat la cab. particular -bun am mers acolo unde m-a usurat de 1500 lei pe tot felul de investigatii dupa care a conchis -da se poate opera dar nu veti castiga mare lucru, costa 1600 euro
in final am ajuns si la DOMNUL prof.ciuchi care dupa doar o audiograma care m-a costat 40 lei a hotarat, da operam ca vom castiga
SI ASA A FOST
23 comentarii
0
16-02-2011, ora 16:19
ADAMONICA
Nu este medic/terapeut
ADAMONICA
Buna ziua.Mi-ati putea lasa o adresa de email sau id de messenger sa vorbim despre aceasta problema?am si eu o problema grava.si as dori niste detalii daca se poate.Multumesc anticipat!
0
21-02-2011, ora 10:27
annanede
Nu este medic/terapeut
annanede
Buna, am fost de curand la o consultatie la prof Ciuchi si m-am hotarat sa ma operez de otoscleroza la urechea dreapta. As vrea sa stiu cum este dupa operatie, cam cat dureaza recuperarea. Va multumesc
0
20-03-2011, ora 18:39
Adriana Sanda
Nu este medic/terapeut
Adriana Sanda
buna Valeca
si eu am patit la fel cu d-na doctor Georgescu - 5 ani mi-a spus ca nu se mai poate face nimic, doar proteze ( scumpe si proaste ). Dar domnul doctor Ciuchi a reusit. M-am operat din nou in 24 februarie 2011 si la urechea stanga pana in prezent ma simt foarte bine Aud in limitele nervului care a fost afectat in timp. Ca sa nu mai spun ca la urechea stanga aveam si timpanul perforat ( probabil de la operatia din 1992 ) si la cate controale am fost pana acum nimeni in afara de domul doctor Ciuchi nu a vazut.
0
23-08-2011, ora 14:49
alinutza 98
Nu este medic/terapeut
alinutza 98
am si eu o problema asemanatoare si mi s-au dat doua variante fie o proteza auditina fie o operatie dar fara o siguranta de reusita a cesteia, si mie desemenea mi s-a dat trimitere la dr.david dar parca nu as vrea sa ma duc dupa ce am vazut ceea ce ai patit tu' valeca' si mai ales ca nu sunt dispusa sa pierd niste bani pentru nimic.As vrea sa-mi dai si mie mai multe detalii despre operatia ta si despre dr. ciuchi daca se poate.
0
13-03-2012, ora 23:06
july2009mm
Nu este medic/terapeut
july2009mm
in final am ajuns si la DOMNUL prof.ciuchi care dupa doar o audiograma care m-a costat 40 lei a hotarat, da operam ca vom castiga
...
Valeca, unde pot gasi acest doctor si cat te-a costat operatia ?? adica per-total?
eu am otoscleroza ureche stanga, si citind ceeace ai scris m-ai incurajat sa apelez si eu la acest doctor renumit...
iti multumesc frumos, am mare nevoie de sfaturi.

.
0
22-09-2012, ora 16:04
sorinmax
Nu este medic/terapeut
sorinmax
Buna ziua,

Pentru persoanele care s-au operat in Ungaria, imi puteti spune va rog tarifele practicate acolo?

Multumesc
0
22-09-2012, ora 20:07
ADAMONICA
Nu este medic/terapeut
ADAMONICA
Buna.cam 800 euro.iti pot da numarul de telefon al celui mai bun prof. doctor din Szeged.lasa-mi id tau de messenger
ca sa iti dau detalii.
0
31-10-2012, ora 19:19
patrich
Nu este medic/terapeut
patrich
Buna. Eu am fost operat de otoscleroza la US in 2006. Dar inainte cat si in prezent am un tiuit f tare in ureche.Mi s-a spus ca e nervul afectat si nu se poate face nimic. Are cineva idee daca se poate trata asa ceva?
0
14-05-2013, ora 13:55
carmencit
Nu este medic/terapeut
carmencit
il recomand pe dl prf ciuchi din atata inima. un adevarat profesionist.
insa clinica medico-clinique lasa de dorit. pentru o noapte de spitalizare platesti 250 ron in car nu primesti abslut nimic, nici macar un pahar cu apa, nu mai vorbim despre papuci de unica folosinta sau un prosop, pe care le rpimesti abslut in orice clinica/cabinet particulat.
in cazul in care un instotitor doreste sa stea cu tine peste nopate, va plati tot 250 ron, in care la fel, nu primeste absolut nimic.
cea mai mare uimire a fost cand am vazut ca nici macar sapun la baie nu exista.
clinica axata doar pe profit, batandu-si joc de pacienti.
cel mai important este insa serviciul prestat de prf chichiu, care ste intr-adevart, un profesionist si un om extraordinar.
insa la asemenea preturi te astepti sa ai macar niste sapun la baie, daca tot platesti cazarea mai mult decat la un hotel!
0
24-08-2014, ora 08:27
marianus
Nu este medic/terapeut
marianus
Buna ziua !
Sunt noua pe aici, dar vreau sa va impartasesc din experienta mea legat de aceaata operatie de otoscleroza. Sunt operata(implant de titan) de o saptamana la Clinica ORL din Timisoara, de dr. Stefanescu Horatiu. Sunt foarte multumita atat de d-l doctor, cat si de tot personalul din clinica.
Toata lumea are rabdare sa-ti dea explicatiile necesare, sa-ti vorbeasca frumos.Am ramas placut impresionata de modul cum am fost tratata, dupa cata reclama negativa se face sistemului in ziua de astazi.
Nu am platit nimic, fiind asigurata, nu am cumparat nici macar o aspirina.
Vreau sa multumesc pe aceasta cale d-lui doctor si personalului din clinica.
Am vrut sa stiti ca exista si in alte orase medici foarte buni si oameni de calitate.
Despre operatie pot sa va spun ca a durat o ora si jumatate( pana am ajuns la terapie). Nu am avut dureri nici in timpul operatiei, nici dupa, doar ameteli dupa anestezie. Am fost spitalizata 6 zile. Saptamana urmatoare merg sa-mi scoata bandajul si firele. Auzul mi-a revenit inca de pe masa de operatie, doar ca mi s-a estompat cu bandajele puse. O sa va tin la curent cu starea mea dupa scoterea bandajului.
0
12-07-2015, ora 18:18
Cypyk
Nu este medic/terapeut
Cypyk
Buna ziua am vazut discutia despre operatia de otoscleroza si as fi interesat daca dr Ciuchi mai opereaza si unde l-as putea gasi. Cei care au fost la el cum au dat de dansul si daca au fost multumiti de prestatia lui.
Multumesc
0
28-10-2015, ora 13:04
aurel3578
Nu este medic/terapeut
aurel3578
Buna ziua
Si eu sunt interesat de dl prof. dr. Ciuchi
Totodata sunt interesat si de Clinica ORL din Szeged, daca are cineva denumirea exacta si datele de contact
Va multumesc.
0
29-10-2015, ora 11:56
Florin59
Nu este medic/terapeut
Florin59
departe de mine gandul de a face publicitate negativa, dar EU UNUL N-AM FOST DELOC MULTUMIT DE PRESTATIILE acestui dom' doctor,...asa cum am spus de multe ori forum,...ADEVARATII PROFESIONISTI NU SE UITA PE UN REZULTAT RMN SCRIS (de un alt medic) CI PE pozele CD-ului respectiv ! Un medic (chiar foarte bun) radiolog NU LE POATE STI EL PE TOATE !!!!! asa ca despre ce vorbim aici,...despre un cost al unei consultatii de 250 / 20 min(max) fara nici un rezultat ?????!!!
In ceea ce priveste clinica unde presteaza domnul doctor ??? hmmmmmmm,...are norma CLARA DE PRODUS BANI,...nu conteaza daca pacientul este sau nu multumit, conteaza PROFITUL acestei PATRONESE (ca-i vorba de-o femeie) SI ATAT, care gestioneaza intreaga activitate ! BANI MULTI (de multe ori chiar foarte multi) pe NIMIC !
0
02-12-2015, ora 18:05
adi_c
Nu este medic/terapeut
adi_c
Am citit cu interes comentariile postate aici inca din 2008. Azi (02.12.2015) tocmai am revenit acasa dupa a doua operatie de otoscleroza efectuata la prof. Ciuchi (prima a fost la urechea stanga in 2008, acum la dreapta ).Desi inca am pansamentul in ureche si nu ma pot lauda ca aud prea bine pot sa spun ca am fost pe deplin multumit de alegerea facuta cu dl profesor. La proba de auz am fost foarte multumit precum si in perioada imediata operatiei (apreciez ca pana la imbibarea pansamentului). Sunt increzator ca dupa schimbarea pansamentului auzul se va afla la un nivel mai mult decat multumitor. Partea proasta pentru cei care sufera de aceasta boala este ca, dupa cele auzite, domnul profesor nu va mai opera.
Cat despre clinica.mda..in mare parte adevarat dar..si asta e relativ. Oare de ce ai avea nevoie atata timp cat nu ai voie sa te dai jos din pat ???
va doresc multa sanatate, Adi
0
08-06-2016, ora 16:25
danny999
Nu este medic/terapeut
danny999
Buna ziua!

Va pot impartasi experienta mea atat in Romania, cat si in Ungaria, de unde m-am intors curand si unde a fost de succes operatia efectuata. O sa incerc sa fiu cat mai putin subiectiv si sa va relatez exact ceea ce am trait atat in Romania cat si in Ungaria pentru a putea lua o decizie cat mai corecta in privinta efectuarii unei operatii de otoscleroza.
0
18-06-2016, ora 21:12
eta22
Nu este medic/terapeut
eta22
Buna seara,

Rog pe cei care s-au operat recent la dl dr.Ciuchi sa ne ofere mai multe detalii legate de operatie si de recuperare.
Sunt programata in august si astept cu nerabdare.

PS. Deci inca mai opereaza.

multumesc
0
21-05-2017, ora 10:23
george67
Nu este medic/terapeut
george67
Danny999, poti te rog sa-mi dai detalii despre operatia din Romania si Ungaria?
Multumesc.
0
12-11-2019, ora 23:36
VV16
Nu este medic/terapeut
VV16
Danny999 da-mi și mie te rog niste detalii despre ce și făcut tu și cum a fost
1
13-11-2021, ora 22:54
IuliaAndreea
Nu este medic/terapeut
IuliaAndreea
Buna seara, am 27 de ani si am fost diagnosticata cu otoscreloza. Mi s au oferit 2 optiuni aparat sau operatie. Este cineva care s a operat la dr Horatiu Stefanescu in Timisoara? Imi este frica si m ar ajuta mult cateva pareri de la cei care au trecut recent prin asta. :(
0
14-04-2022, ora 10:02
lilianaavr
Nu este medic/terapeut
lilianaavr
Pntru IULIAANDREEA...Buna ziua, am acelasi diacnostic e otoscleroza, am vazut ca mesajul este din 2021/11 si va duceti la dl dr HORATIU STEFANESCU.
Ati facut interventia la dl dr, puteti da ceva detalii?
saptamana viitoare am o programare la domnul dr.
multumesc
1
14-04-2022, ora 10:14
IuliaAndreea
Nu este medic/terapeut
IuliaAndreea
Pentru lilianaavr

Buna ziua, eu nu locuiesc in Romania. Dar vreau sa merg pt o consultatie la dansul. Mie doar mi a fost recomandat dar inca nu am fost de aceea si cautam pareri. Dupa ce mergeti, lasati un mesaj cu impresia dvs. Multumesc frumos
0
18-10-2022, ora 22:09
alinaolteanucristina
Nu este medic/terapeut
alinaolteanucristina
buna seara! stie cineva daca Dr Ciuchi Vasile mai profeseaza? sau imi puteti re comanda un medic ORL in Bucuresti? multumesc anticipat.
0
20-10-2023, ora 13:22
valeca
Nu este medic/terapeut
valeca
buna ziua, spre rusinea mea nu am mai intrat pe acest forum din 2011 dupa ce mi-am rezolvat problema cu operatia de otoscleroza
azi am aflat cu stupoare (desi stiam ca este posibil) ca auzul meu incepe sa scada.
ma intereseaza daca mai este cineva ca mine operat de otoscleroza bilateral cu piston de titan si daca are dureri mari la urechi in timpul zborului cu avionul (in special la aterizare)?
si oare are legatura zborul cu avionul cu scaderea auzului?
PS doctoul Ciuchi nu mai opereaza (nici nu mai profeseaza) este baran (nici nu stiu daca mai traieste)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: