ovar polimicrofolicular

19-02-2011
raisa25
Nu este medic/terapeut
raisa25
buna seara!!imi poate spune si mie cineva daca este grav urmatorul rezultat.ovar stang axul lung-28mm contine o formatiune chistica de 17m//////ovar drept axul lung-21mm, aspect polimicrofolicular, se opereaza sau se pot elimina si cu un anumit tratament??incerc de 7 ani sa fac un bebe si nu reusesc, poate fi asta cauza?multumesc
3 comentarii
0
20-02-2011, ora 17:54
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
17 mm.Poti incerca un tratament.stai de vorba cu ginecologul.sunt necesare mai multe analize pentru a vedea cauza infertilitatii.
0
20-02-2011, ora 20:31
raisa25
Nu este medic/terapeut
raisa25
am fost de f multe ori la ginecolog, si mi s-a spus ca nu am nici o problema, aveam o anexita dar am tratato..si ca pot ramane insarcinata si nu are rost sa ma supuna la f multe analize, dar degeaba ca nu am ramas nici pana in ziua de azi!!dar mai este ceva...acum 7ani am facut un avort si era primul copil!poate fi si asa o cauza?
0
21-02-2011, ora 20:07
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Se poate, dar si ca sa spunem lucrul acesta cu siguranta trebuie sa faci mai multe investigatii..cateva analize hormonale, ecografie transvaginala, si altele care sa ateste cu siguranta ca nu ai nimic care sa impiedice o sarcina...Cauta un ginecolog bun, care sa te urmareasca cu rabdare.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.