ovare polichistice, endometrioza si amenoree

28-11-2012
danuza_dodo
Nu este medic/terapeut
danuza_dodo
Buna ziua,
Va rog frumos sa ma ajutati si pe mine, am fost diagnosticata cu ovare polichistice, endometrioza si amenoree. Am facut chiuretaj biopsic pt endometrioza, iar dupa 2 luni mi s-a spus ca iar a inceput sa creasca mucoasa. Mi s-a prescris cate 2 pastile de duphaston, timp de 10 zile, incepand cu ziua 16. Nu as vrea sa iau duphaston pt ca am auzit f multe povesti negative despre el si mai ales ca am mai luat 4 ani diane 35.
Spuneti-mi va rog frumos daca as putea urma un tratament natural pt a putea ramane insarcinata si pt a suplini lipsa de progesteron din organism. Am citit ca ar fi bine de luat vitex fruit pt progesteron. Imi puteti spune cate pastile trebuie sa iau, pe cutie am citit ca scrie 2-3 pastile pe zi timp de cateva luni, dar nu este oare prea mult sa iau 3 luni neintrerupt?
Mentionez ca am luat branca ursului si am avut o hemoragie de o luna, iar ulterior mi s-a spus ca am endometrioza.
Va multumesc frumos.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul