ovule si anticonceptionale

09-06-2009
siri
Nu este medic/terapeut
siri
Mi au fost recomnadate ovule cervugid pt o infectie micotica care s a tratat, si as vrea sa stiu daca interactioneaza cu anticonceptionalele Logest.Tot in aceasta perioada am mai luat si paracetamol.Are vreo reactie si cu acesta?
2 comentarii
0
09-06-2009, ora 22:55
michidoo
Nu este medic/terapeut
michidoo
ovulele nu interactioneaza cu ac, sunt tratament local. Nici paracetamolul nu interactioneaza, in schimb trebuie sa fii atenta la antibiotice
0
27-06-2012, ora 11:14
luna2809
Nu este medic/terapeut
luna2809
am si eu o nelamurire, acum o saptamana am faut o infectie vaginala, secretie albiciosa, groasa, iara apoi iritatie externa, roseala, nu am fost la medic am luat din farmacie ovule canesten si crema canesten care se introduce inauntru vaginului, cand mia aparut iritatia vaginala eram pe ciclu inca, dupa ce mia trecut am inceput tratamentul cu ovule, dar dupa ce am terminat tatamentul mia aparut cilu din nou la mai putin de o saptamana, , , , , , , poate sa fie de la ovule sau de la anticonceptionale, iau karissa.e prima oara knd mi se intampla
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul