ovule si virgina

28-03-2007
irene
Nu este medic/terapeut
irene
am fost la medic si am facut un ecograf, pentru afectiunile din zona genitala mi-a dat si un tratament cu ovule, nu i-am spus medicului ca sunt virgina, pot introduce aceste ovule chiar si in acest caz?Mi-a mai recomandat sa fac si un test papanicolau, pot sa-l fac?Cum se realizeaza acest test?pentru cei care au probleme cu glanda tiroida si cu variciile ce metoda de contraceptie e mai sigura in afara prezervativului dar de sterilet ce-mi puteti spune?Ce-mi recomandati?
3 comentarii
0
29-03-2007, ora 00:00
Dr.Craciun Anca
Identitate neconfirmată
Dr.Craciun Anca
foarte bine ca ti-a facut numai ecograf, pentru ca altfel te dezvirgina cu...valvele! nu utiliza ovule si atrage atentia la consult ginecologic ca esti virgina! pilula contraceptiva este sigura. steriletul se recomanda sa se utilizeze dupa ce nasti, nu inainte. Iar contraceptivul iti recomand sa il iei pe cel indicat de endocrinologul care iti va recomanda si tratament pentru tiroida! numai bine!
0
27-04-2007, ora 00:00
anda16
Nu este medic/terapeut
anda16
daca spui asistente sau medicului care iti recolteaza papanicolau ca esti virgina, vor stii ce au de facut. Nu iti introduce ovulele. Metodele contraceptive sunt foarte variate, mergi la un cabinet de planining familial si vei stabilii impreuna cu medicul metoda care tii se potriveste cel mai bine.
0
27-04-2007, ora 00:00
anda16
Nu este medic/terapeut
anda16
daca spui asistente sau medicului care iti recolteaza papanicolau ca esti virgina, vor stii ce au de facut. Nu iti introduce ovulele. Metodele contraceptive sunt foarte variate, mergi la un cabinet de planining familial si vei stabilii impreuna cu medicul metoda care tii se potriveste cel mai bine.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Virginitatea - din punct de vedere medical
  •