pacanituri, țiuit, troznituri in urechi

02-01-2017
florin berdila
Nu este medic/terapeut
florin berdila
La mulți ani !! tuturor, domnilor va rog mult un sfat, De vreo 5 ani am o problema prima data a inceput sami tiuie urechea stanga si imi troznea cand miscam mandibula apoi a inceput si dreapta acum, amundoua imi pacane parca sar dezlipi si lipi ceva cand inghit, imi tiuie amundoua cateodata, cateodata nu , daca introduc degetele in ureche si misc mandibula troznrste rau ce sa fie ? aud bine dar tiuie si pacaneste trozneste ceva , si inca ceva cand ma tin de nas si inchid gura su suflu simt ca aeru iese prin urechi fasaie in ureche ce sa fie
19 comentarii
0
02-01-2017, ora 21:25
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
1 Artroza temporo.mandibulara.. care trebuie investigata si tratata la Maxilo-facial
2 cateva probleme de ORL..legate de trompa lui Eustache si timpan
o Audiograma si o timpnograma..arata la ce nivel e problema
0
03-01-2017, ora 06:05
florin berdila
Nu este medic/terapeut
florin berdila
va multumesc domnule doctor Flueraru
0
03-01-2017, ora 20:10
florin berdila
Nu este medic/terapeut
florin berdila
domnule doctor Flueraru azi am fost la cabinet orl si sa uitat in urechi a zis ca nu avem probleme, apoi un nas a zis ca am deviatie de sept mia dat 7 pastile Aerius si sprei Nasonesc si apoi mia zis sa fac urmatoarele : radiografie coloana cervicala, examen neurologic, timpanograma audio vocala, si compiutor tomograf ca RMN nu pot face ca am o tija centromedulara in tibie si apropo diagnosticu a fost : acufene bilaterale, deviatie sept nazal, rinita vasodilatorie sau nustiu ce a scris dupa rinita ce parere aveti de diagnosticu asta ?
0
04-01-2017, ora 21:29
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
cred ca este corect sa excluzi problema cu articulatia temporo-mandibulara la maxilo-facial
dupa o sa mergi sa faci celelalte investiagtii
0
06-01-2017, ora 09:31
florin berdila
Nu este medic/terapeut
florin berdila
domnule doctor am facut audiograma dar doctoru orl o doamna nu a stiut sa o citeasca mi sa dat ca un biletel cu doua lini pleaca dintrun punct coboara si urca iar dar nu a stiut sa o citeasca si am facut si la coloana cervicala cu toate ca nu ma durut capu mi sa zis in diagnostic : osteofize la apofizele uniciforme si doctorita ma trimis si la neurolog si compiutor tomograf diagnosticu pus de aceasta doctor orl a fost : acufene bilaterale. deviatie de sept naza, si rinita ce ma sfatuiti domnule doctor ca aceasta doctorita nu a stiut sa citeasca acea audiograma
0
07-01-2017, ora 18:26
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
trimte audiograma pe fvaleriu pe hotmail
sau pe facebook
0
08-01-2017, ora 17:01
florin berdila
Nu este medic/terapeut
florin berdila
vam trimis dommule doctor pe facebook doua poze cu audiograma daca va uitati atent se vede pana la ce nr este acele curbe
0
08-01-2017, ora 22:12
florin berdila
Nu este medic/terapeut
florin berdila
domnule doctor am postat pe facebook la CMI dr Flueraru Valeriu doua poze cu acele audiograme altfel nu stiu cum sa le postez
0
09-01-2017, ora 06:56
florin berdila
Nu este medic/terapeut
florin berdila
domnule doctor ce pot sa iau ca vasodilatatoare va rog spunetimi
0
09-01-2017, ora 15:43
florin berdila
Nu este medic/terapeut
florin berdila
domnule doctor azi acea doctorita orl de care va vorbeam mia trimis o scrisoare medicala pe watap si mia dat un tratament : Tanakan, Milgama, si betaserc ce parere aveti de optiunea ei oricum eu iau ce miati recomandat dumneavoastra
0
16-01-2017, ora 19:47
florin berdila
Nu este medic/terapeut
florin berdila
domnule doctor Valeriu dupa ce termin aveste 10 zile cu tratamentu dat de dumnevoastra iau o luna de zile Tanakan sau cum procedez
0
16-01-2017, ora 22:14
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
da
0
19-01-2017, ora 20:50
florin berdila
Nu este medic/terapeut
florin berdila
sa traiti domnule doctor nu am ameliorari dupa aceste 10 zile de tratament pe care mi lati dat imi tiuie parca si mai tare ce sa mai fac domnule doctor Valeriu?
0
19-01-2017, ora 21:41
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
internare in clinica ORL
0
09-02-2017, ora 09:32
florin berdila
Nu este medic/terapeut
florin berdila
domnule doctor Valeriu am continuat dupa tratamentu dat de dumneavoastra cu miligama, tanacan, si betaserc acele tiuituri nu au disparut ce medicament sa mai incerc contra la tiuturu
0
09-02-2017, ora 11:08
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
medicamentele NU se incearca
se face internare in clinica ORL.. investigatii si dupa tratamentul corect
0
09-02-2017, ora 13:33
florin berdila
Nu este medic/terapeut
florin berdila
sa mai iau tanacan sau betaserc
0
17-02-2017, ora 20:43
florin berdila
Nu este medic/terapeut
florin berdila
domnule doctor Valeriu sa stiti ca acele tiuituri au mai scazut in intensitate si acele paraituri au disparut aproape de tot asa ca am mai luat tratament inca pentru o luna Tanakan, Betaserc, si Milgamma dar va intreb daca pot continua sa nu apara ceva problema va rog datimi un raspuns daca pot lua in continuare acest tratament va rog mult
0
18-02-2017, ora 17:58
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
asta poate sa spuna doar un medic ORL.. care vede si pacientul
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.