palma invinetita din senin

09-08-2015
needadvice
Nu este medic/terapeut
needadvice
Fara sa ma lovesc, palma dreapta, zona care reprezinta baza degetului mare s-a invinetit, umflat usor, si simt si o usoara amorteala a manii pana la cot. Daca incerc sa masez simt dureri, dar doar in anumite puncte, nu pe toata suprafata vanataii. Ce ar putea fi? E duminica si as fi asteptat pana maine sa merg la un medic. Am avut o interventie chirurgicala, cu anestezie generala acum 10 zile, ar putea avea vreo legatura ?
5 comentarii
0
10-08-2015, ora 16:39
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Luati anticonceptionale sau alte medicamente?
0
10-08-2015, ora 16:44
needadvice
Nu este medic/terapeut
needadvice
da, iau anticonceptionale rigevidon si 4femina.
0
10-08-2015, ora 16:56
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Pe langa faptul ca provoaca avorturi timpurii in primele 14 zile de formare a fatului, au si efecte secundare foarte urate. Cititi cu atentie prospect. Poate fi un efect secundar foarte grav.
0
10-08-2015, ora 17:54
needadvice
Nu este medic/terapeut
needadvice
Le-am luat la recomandarea ginecologului meu. Am gasit ieri o clinica in regim de urgenta si sunt mai ingrijorata decat inainte. Au insistat sa mi faca radiografie desi am precizat ca nu m-am lovit sub nici o forma, dar am inteles ca vroia sa elimine posibilitatea aceasta, ca sa ma socheze urmatoarea remarca...daca nu v-ati lovit atunci nu am idee ce ar putea fi. In conditiile in care am mai si platit 250lei, si am ajuns in fata ei, toata panicata cu o palma care se tot invinetea si umfla, extinzandu se zona afectata...Maine merg la o alta clinica. Va multumesc pt msj.
0
11-08-2015, ora 21:33
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Mergeti la clinica la cei care v-au dat ac-lele. Ei stiu cel mai bine efectele lor secundare.

1. Cand vi s-au prescris doctorita v-a facut testul de coagulare ?
2. In Franta, Canada, America au fost multe cazuri in care ac-urile au produs cheaguri de sange care au dus la moartea pacientelor. Intrati pe subiectele mele si cititi articolele despre Diane 35 si Yaz si Yasmin.
3. Pot produce tromboze venoase.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: