Palpitații ce intervin brusc, amețeala permanenta, dureri de cap

20-06-2018
CristinaMarius
Nu este medic/terapeut
CristinaMarius
Buna ziua!Va rog frumos sa-mi Spune-ți ce anume ar putea fi dacă am palpitații ce apar câteodată nu mereu dar in general am o stare de amețeala și dureri de cap.Eu in trecut am avut probleme cu menstruația abundentă și acum jumătate de an rezultatul analizelor la sânge au indicat fierul și calciul ionic parca, foarte mici.Am făcut tratament dar nu prea mult căci îmi era teama sa nu-mi afecteze ficatul căci am și ficatul gras.Am luat suplimente alimentare De la A la Z este o formula ce mi-a făcut bine in respectiva zi dar a doua zi am avut palpitații.Am luat doar magneziu 400 mg și asta pentru ca ma înțeapă inima dar acum parca am dureri prin stomac, și prin corp, iar amețeala nu a trecut.Nu am încercat calciu deși am calciu 400 combinat cu magneziu 170 și zinc +seleniu.Eu am luat ziua și mi-a stârnit tahicardie sinusală cu care am fost descoperită la un EKG 24 ore.Seara am luat înainte de culcare timp de trei zile și a fost bine dar am început sa am dureri prin spate rinichi sau ce o fi apoi am avut permanent o ușoară durere in stânga sub coaste și ma mai înțeapă și in spate dreapta jos.Nu știu ce sa fac căci sunt și plecată inafara și nu am posibilitate de a face analize.Precizez ca am și bacteria helicobacter la stomac.O perioada ma reglasem cred ca de la tot luat pastile de toate felurile haotic căci neștiind îmi era teama sa iau prea mult din ceva.Insa apoi a început sa ma doară in partea stânga sub coasta și mi-a fost teama de pancreatita și am încercat sa mănânc de regim, am slăbit și tot odată și corpul a revenit la vechile simptome.Mai am 2saptamani de stat dar mie rău.Am rău am și zvacnituri prin corp ca un puls care se zbate in diferite locuri.Vreau doar sa ajung la copilaș acasă întreaga
1 comentarii
0
17-06-2020, ora 20:08
Marian0207
Nu este medic/terapeut
Marian0207
Este o tulburare psihica ceea ce ai tu. Trec prin asta... Si eu am multe simptome... Toata lumea imi spune ca sunt sanatos, iar eu ma simt ca ultimul bolnav.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce apar palpitatiile?
  • De ce ameţeşti când te ridici în picioare?
  • Palpitații - când ar trebui să-ți faci griji?
  • Amețeli frecvente - e normal să amețești zilnic? Despre cauzele amețelilor
  • De ce amețesc? Cele mai frecvente cauze ale amețelilor
  • Amețeala - cele mai frecvente cauze
  • Cum tratezi amețeala (vertijul, amețelile frecvente)
  • Legătura dintre amețeală și COVID-19: unul din zece pacienți infectați cu virusul SARS-CoV-2 prezintă amețeală
  • Ameţeli în timpul somnului (înainte să adormi) - cauze posibile
  •