Palpitatii ciudate

30-07-2017
Ruxi26
Nu este medic/terapeut
Ruxi26
Buna dimineata. De ceva vreme, in anumite momente ale zilei simt niste batai neregulate de inima pentru 10secunde sa zic. Pare ca o falfaiala destul de deranjanta... Incerc sa nu ma panichez dar cam greu. Eu sunt o fire nervoasa, stresata si suparata, nu stiu daca asta afecteaza cu ceva. Apoi, cateodata simt intepaturi in zona inimii, asta deobicei inainte de a dormi. Cu calciu si magneziu nu stiu cum stau, cert e ca eu nu consum lactate deci pot avea o deficienta de Ca. Poate fi o boala de inima grava? Pana la o consultatie stau stresata si numai aici ma gandesc... Multumesc
1 comentarii
0
30-07-2017, ora 22:51
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Control si teste la cardiolog, analize complete ale sangelui, gratuite, de la medicul de familie. Daca acestea ies negative, pot fi somatizari de anxietate.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Senzație de greutate și durere în picioare? Din anul 1997 suntem în România și tratăm varice fără operație și fără internare. La Varicoline, beneficiați de servicii medicale la cele mai înalte standarde, efectuate de profesioniști cu o rată de succes între 93-97%! Detalii aici
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Palpitații - când ar trebui să-ți faci griji?
  •