panica

05-03-2016
miky1985
Nu este medic/terapeut
miky1985
buna ziua.ma numesc miky am 30 ani si momentan locuiesc in londra.acum 8 luni am fost la medic si m-au diagnosticat ca si hipertensiva.in urma cu 2 luni am inceput sa simt ca nu pot respira noaptea si in furca pieptului simt ca mi se infinge un cutit.ma trezesc transpirata cu senzatie de sufocare ritm cardiac ff crescut de zici ca imi iese inima din piept si panicata iar buricele de la degetele ambelor maini amortite.in ultimele zile aceste episoade sunt tot mai dese si apar din senin chiar si pe timpul zilei.ma simt ametita mai tot timpul..nu ma pot concentra si tot timpul am senzatia ca gresesc sau ca am uitat ceva iar noaptea daca pot adormi pt 3..4 ore e mult deja.ar putea fi atacuri de panica? multumesc
3 comentarii
0
05-03-2016, ora 22:51
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Intai ar trebui sa faceti un consult amanuntit la Cardiolog.
Daca totul e ok, pot fi somatizari de anxietate si atunci ar trebui sa va evalueze un psihiatru ca sa va si prescrie un tratament.
0
05-03-2016, ora 22:53
miky1985
Nu este medic/terapeut
miky1985
va multumesc pt ras.o sa ajung cam in 2 luni in tara unde o sa imi fac toate controalele.aici daca ai copii e cam riscant sa apelezi la pshiatru.
0
06-03-2016, ora 16:41
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Pina peste 2 luni luati de la farmaciile naturiste ceva pentru anxietate. Nu va justificati in fata nimanui.

Daca aveti asigurare, puteti face deja analizele pt inima. Oricum nu cred ca va iesi nimic.

Test Anxietate pe net, cu raspuns pe loc sa va faceti o imagine.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Senzație de greutate și durere în picioare? Din anul 1997 suntem în România și tratăm varice fără operație și fără internare. La Varicoline, beneficiați de servicii medicale la cele mai înalte standarde, efectuate de profesioniști cu o rată de succes între 93-97%! Detalii aici