pansinuzita

13-01-2013
catabv
Nu este medic/terapeut
catabv
buna seara
am facut si eu un CT trimis de un medic ORL pentru ca acuzam dureri de cap.ca si diagnostic mi-a scris pe foia de la CT, Pansinuzita, pe ea mai scrie
- acumulare parafluida inchistata, in jumatatea inferioara a sinusurilor maxilare bilateral, cu ingrosarea circumferentiala a mucoasei
-minima acumulare parafluida la nivelul sinusului frontal stang, sinus sfenoidal, celule etmoidale
-deviatie de sept
-ingrosarea mucoasei cornetelor nazale stangi.
Mi sa dat sa iau AVELOX 5 pastile acum 4 saptamani, dar tot am dureri de cap si simt asa ca o tensiune in tot capu, mai ales in partea fruntii si a tamplelor, imi da si stari de ameteala cateodata.sa fie de la sinuzita starile astea sau sa fac alte investigatii ?
2 comentarii
0
14-01-2013, ora 14:40
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
daca ce scrie medicul la radiologie este corect.. inseamna ca ai o sinuzita destul de pronuntata si e nevoie de internare in clinica ORL si de tratament serios a sinuzitei
deasemenea e nevoie de un consult la stomatolog.. de a vedea daca nu infectia de la radacina dintilor de sus a dus la aceasta sinuzita
0
15-01-2013, ora 12:19
catabv
Nu este medic/terapeut
catabv
va multumesc frumos.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce apar durerile de cap (migrenele)?
  • Durerea de cap după somn
  • Dieta săracă în carbohidrați ar putea reduce migrenele
  • Când ar trebui să ne alarmeze durerea de cap (semne de gravitate și motive de adresare la medic)
  • Durerile de cap, raportate anual de peste 50% dintre oamenii de pe glob
  • 1,25 miliarde de oameni din întreaga lume suferă de dureri de cap
  • E normal să te doară capul uneori?
  •