Papanicolau la Medsana sau Medicover?

09-11-2009
mihaela007
Nu este medic/terapeut
mihaela007
Am facut Papanicolau la Centru med.M.Basarab. Recoltarea a fost facuta de o asistenta, incorect (lipsesc celulele endocervicale) si acum trebuie sa-l repet. Nu stiu la care clinica sa merg Medsana Cotroceni sau Medicover Unirii. Daca se poate as dori undeva unde sa fie recoltat PAP de catre un medic. Poate cineva (care a mai facut si a fost multumita) sa-mi dea o parere, la care din cele 2 centre sa merg? Nu as vrea sa il repet si a 3 oara!!!
Va multumesc pt raspunsuri
5 comentarii
0
11-11-2009, ora 05:14
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
100% Medicover!



În speranţa că v-am putut fi de folos, cu plăcere şi deferenţă,
Mister NICK;)
0
09-12-2010, ora 12:53
popescu.dan
Nu este medic/terapeut
popescu.dan
Medicover a derapat catre sistemul clasic romanesc de inselare a clientilor. Nu exista o transparenta a tarifelor. Soliciti o analiza, ti se spune tariful, vii cu proba si ti se cere alta suma. Pentru analizele pentru care ai nevoie de antibiograma, in cazul in care proba nu e sterila, ti se cer banii in avans, apoi nu ti se restituie costul antibiogramei chiar daca aceasta nu se mai face.

Evitati Medicover si Graal Medical. Au angajat receptioneri incompetenti si comunicatori specializati in minciuna. Orice problema trebuie sesezata la ANPC (Protectia Consumatorului). Personal am probat acest lucru: au fost controlati, amendati, iar eu despagubit.

Mult succes cu alte clinici. De fapt mai bine sa nu aveti nevoie.
0
09-12-2010, ora 17:27
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
@Popescu.Dan,

Îmi pare rău că Medicover a început să involueze, din anumite puncte de vedere. Păcat! :(
_


Toate cele bune şi sărbători fericite.
Dumnezeu să vă binecuvânteze!
Cu respect,
Nick
0
10-12-2010, ora 15:37
popescu.dan
Nu este medic/terapeut
popescu.dan
PLS. nu Medicover. Acolo operatiunile astea sunt facute de catre asistente iar serviciile sunt slabe si scumpe. Recomand un spital de stat. La Maternitatea Bucur recoltarea se poate face la Camera de Garda, de catre medici.
0
09-01-2012, ora 13:08
izy021
Nu este medic/terapeut
izy021
Eu mi-am facut de curand card la Medicover si pana acum nu am intampinat niciuna din problemele ridicate mai sus... adica nu stiu cum era inainte dar cu siguranta nu este cazul serviciilor scumpe si slabe. Pe partea de obsterica- ginecologie sunt inscrisa la dr. Vasilika Gero, este un medic foarte bun la clinica lor din unirii. merita incercat, rezultatele vorbesc de la sine!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Testul Papanicolau
  • Am făcut testul Papanicolau. Ce înseamnă rezultatul?
  • Testul Babeș Papanicolau ar putea ajuta la depistarea mai multor tipuri de cancere ginecologice
  • Cum se depistează cancerul de col uterin?
  • Rezultat Papanicolau anormal - ce urmează?
  • Ce înseamnă celule endocervicale prezente (explicații)
  •