Papilom pe limba

23-09-2018
Moarisko
Nu este medic/terapeut
Moarisko
Papiloame pe limba mă dor ustura ce sa fac cu ele, de ce mi-au apărut, ce pot cu ce pot trata mulțumesc
3 comentarii
2
23-09-2018, ora 16:35
Dr. Geanina Miu
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Geanina Miu
Buna ziua,
Cred ca este vorba despre papile gustative inflamate din cauza unor alimente mai condimentate.
Trebuie sa evitati sa mancati foarte sarat, iute sau dulce.
0
23-09-2018, ora 17:18
Moarisko
Nu este medic/terapeut
Moarisko
Mulțumesc frumos pentru răspuns doamna Geanina doctorita, dar astea sânt periculoase se cancerizeaza sânt speriată am citit pe forum, google va rog să-mi spuneți cei de făcut mă doare limba un pic dimineața simnt limba sensibila mă ustura unde am papilomul Am pe limba intro parte
pe partea stângă este că o bubița alba și margine roșie și două chiar pe limba langa gat amigdale mulțumesc ptr răspuns sănătate să vă de-a Dumnezeu Mulțumesc
2
23-09-2018, ora 19:10
Dr. Geanina Miu
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Geanina Miu
Buna seara,
Diagnosticul corect il pune medicul stomatolog. Papilomul nu apare pe limba niciodata.
Va recomand sa mergeti la un control.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Aspectul limbii - element de diagnostic facil cu AI
  •